۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83689675
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گوشت تنظیم بازار در خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۷۶۳ تن گوشت مرغ و قرمز به منظور تنظیم بازار استان توزیع شده است.

سعادت علی‌نیا روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان گوشت توزیع شده شامل گوشت مرغ و قرمز منجمد و گوشت گرم گوسفندی می‌شود که در دو بخش دولتی و خصوصی در بازار عرضه شده است.

وی اضافه کرد: هزار و ۱۶۳ تن از این میزان توسط بخش دولتی و بقیه که حدود ۶۰۰ تن است توسط بخش خصوصی توزیع شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در این چهار چوب بخش دولتی ۵۷۵ تن مرغ منجمد، ۵۱۴ تن گوشت منجمد گوساله و  حدود ۷۴ تن گوشت گرم گوسفندی توزیع کرده است.

علی‌نیا افزود: این میزان توزیع گوشت مرغ و قرمز تنظیم بازار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد کاهش داشته است که علت آن هم متعادل‌تر بودن بازار این محصولات در استان طی امسال است.

وی اضافه کرد: هدف از توزیع گوشت تنظیم بازار، ایجاد تعادل در قیمت محصول و تامین نیاز مردم است که خوشبختانه با توجه به تعادل نسبی بازار، ضرورت و نیاز به توزیع گوشت تنظیم بازار امسال بسیار کمتر از پارسال بوده است.

حدود ۱۰ درصد جمعیت دامی کشور به ظرفیت ۱۵ میلیون راس در خراسان رضوی وجود دارد و این استان سالانه ۷۶ هزار تن گوشت قرمز، ۱۵۳ هزار تن گوشت سفید و ۱۴۰ هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌ کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =