ظرفیت تولید برق در خراسان شمالی ۴ برابر میزان مصرف است 

بجنورد- ایرنا- مدیر برق منطقه‌ای خراسان گفت: میزان ظرفیت ایجاد شده در پست‌های تولید برق در خراسان شمالی، چهار برابر میزان مصرف است.

رضا ریاحی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین بار مصرفی برق در خراسان شمالی، ۲۹۶ مگاوات است که این میزان، یک چهارم میزان ظرفیت ایجاد شده برای تولید برق در این استان است.

وی افزود: ظرفیت اوج بار استان هم اینک حدود هفت برابر آن میزانی است که استفاده می‌شود و این اهمیت بسیار بالایی دارد. 

ریاحی خاطرنشان کرد: متوسط بار مصرفی در این استان، ۱۷۵ مگا وات است که بر این اساس، ظرفیت نصب شده در پست های برق استان، هفت برابر میزان مصرف برق است. 

وی گفت: زیرساخت های این استان در زمینه تامین برق بسیار مناسب است، بویژه در بخش صنعت، زمینه ها برای گسترش صنایع مناسب است و زیرساخت مطمئن تامین برق، ایجاد شده است.  

ریاحی با اشاره به بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال ۴۰۰ به ۱۳۲ اسفراین _ بجنورد گفت: این طرح نقش مهمی در جذب سرمایه‌ گذار بخش خصوصی دارد.

وی اظهار داشت: پیوستن خراسان شمالی به رینگ ۴۰۰ کیلوولت کشور، گام دیگر برای ارتقای ضریب اطمینان و قابلیت شبکه برق در این استان است.

مدیر برق منطقه ای خراسان اظهار داشت: با افتتاح پروژه های نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان، هم امنیت خوبی در تامین و تولید برق به میزان قابل ملاحظه ای فراهم شده است.

شرکت برق منطقه ای خراسان مسوولیت تامین برق سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی را بر عهده دارد.

 ۳۵۳ هزار و ۶۹۸ مشترک شرکت توزیع برق خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۸۴ درصد مشترکان بخش خانگی، ۴ درصد ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان، یک درصد کشاورزی، کمتر از یک درصد صنعتی و ۱۰ درصد سایر مصارف است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha