کلاس‌های درس دانشگاه دامغان تعطیل شد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه دامغان گفت: کلاس‌های درس و کلیه بخش‌های آموزشی دانشگاه دامغان از فردا تا ۱۴ اسفندماه ۹۸ تعطیل است.

عبدالعلی بصیری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کلیه کلاس‌های آموزشی، خوابگاه ها، سلف سرویس، سرویس‌های ایاب و ذهاب و آزمایشگاه‌های دانشگاه دامغان از تاریخ ۶ الی ۱۴ اسفندماه ۹۸ به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رفع نگرانی دانشگاهیان، تعطیل اعلام شد. 

وی بیان کرد: تنها آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان نامه یا رساله هستند و نیاز است فعالیت آزمایشگاهی آنان بدون وقفه ادامه یابد با تایید استاد راهنما می‌توانند تقاضای خود را برای هماهنگی لازم به معاون دانشجویی ارسال کنند.

بصیری اظهار داشت: لازم به ذکر است که فعالیت‌های اداری دانشگاه دامغان در تاریخ ذکرشده به صورت کامل دایر است.

وی ادامه داد: کلیه سالن های ورزشی و بوفه های مستقر در دانشگاه نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

بصیری اضافه کرد: به منظور انجام اقدام‌های بهداشتی و ضدعفونی، لازم است تا دانشجویان ساکن در خوابگاه ها حداکثر تا سه شنبه ۶ اسفند، نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند. 

رییس دانشگاه دامغان تصریح کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به دلیل انجام امور مربوط به پایان نامه و یا رساله، امکان تخلیه خوابگاه را ندارند، باید برای اخذ مجوز اقامت به امور دانشجویی مراجعه کنند.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۲ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =