کرمان در مرحله پیشگیری از ویروس کرونا قرار دارد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: اکنون این استان در مرحله پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس جدید قرار دارد اما اگر نیاز به مهار ویروس نیز باشد این آمادگی وجود دارد.

محمدصادق بصیری شبانگاه دوشنبه در حاشیه نشست مشترک فرمانداران با روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان در زمینه مقابله با ویروس کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسئولان این استان درصدد ایجاد مرکز تلفن اطلاع رسانی در مورد کرونا ویروس هستند که این مهم تصویب شده و پیگیری هم خواهیم کرد که این مرکز با همکاری فرمانداری و دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شود تا مردم بتوانند سئوالات خود را در مورد بیماری کرونا مطرح کنند و بدانند پاسخ هایی که دریافت می کنند صحیح است.

وی اظهار داشت: نشست مشترک فرمانداران با روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان برای هماهنگی و آمادگی بیشتر در زمینه پیشگیری، کنترل و مراقبت های مهار ویروس برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه محور تمام تصمیم گیری ها و اطلاع رسانی در زمینه بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی است تصریح کرد: مردم به اخبار منتشر شده در سایر منابع خبری توجه نکنند.

وی تاکید کرد: هماهنگی بین دستگاهی به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان کرمان وجود دارد و تمام ظرفیت های موجود برای کمک به مردم در زمینه آموزش و اقدامات بهداشتی فراهم است اما همکاری مردم نقش سازنده ای در پیشگیری دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه توصیه هایی در نشست مشترک فرمانداران با روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح شد گفت: یکی از این توصیه ها کاهش تجمعات و ترددها بود و در این زمینه آنچه در اختیار سازمان های دولتی قرار دارد به کار گرفته خواهد شد و این مهم به آنها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس افزود: مردم از این شرایط برای مسافرت و ارتباط گرفتن با دیگران استفاده نکنند.

بصیری اظهار داشت: مدیریت شرایط فعلی دو جانبه است و ما تمام امکانات را برای پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا ویروس جدید فراهم کرده ایم و امیدواریم با کمک مردم این شرایط را پشت سر بگذاریم.و عید نوروز خوبی پیش رو داشته بایم.

وی تاکید کرد: مردم بدانند اعمال برخی محدودیت ها مانند لغو نمایشگاه بهاره یا مسابقات به دلیل پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: برنامه های لغو شده در زمان دیگری برگزار می شود و اجناسی که قرار بود در نمایشگاه بهاره توزیع شود در سایر مراکز عرضه می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =