استاندار کرمانشاه: ورودی و خروجی سدهای استان تحت کنترل است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به بارندگی های قابل توجه پیش رو گفت: ورودی و خروجی سدهای استان توسط آب منطقه ای کاملا تحت کنترل و مدیریت باشد.

هوشنگ بازوند شامگاه دوشنبه در نشست ستاد بحران افزود: فرمانداران در ۴۸ ساعت پیش رو بصورت میدانی بحران احتمالی را مدیریت کنند.

وی با اعلام اینکه ارتش، بسیج و سپاه مثل همیشه به یاری دستگاه‌های خدمات رسان خواهند آمد و کمک خواهند کرد، افزود: هلال احمر نیز در صورت لزوم کمک ها و لوازم امدادی را در اسرع وقت در دسترس مردم قرار دهد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مدیران استان در صورت وقوع سیل از تجارب قبلی بخوبی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: شهرداری های استان بصورت دقیق منازل واقع در حریم رودخانه ها را آگاه کرده و اگر لازم شد با همکاری دیگر دستگاه‌های مرتبط نسبت به جابجایی آنها اقدام کنند.

بازوند گفت: پیش بینی ها حاکی از حجم بارش ها به میزان بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلی متر در سطح استان است که به نظر می‌رسد با اقدامات پیش بینی شده و همکاری مردم در استان دچار مشکل حاد و غیرقابل حل نخواهیم شد.

استاندار کرمانشاه گفت:همه این موارد در حالی توصیه می شود که موکدا به مردم یادآور می شود که نگرانی به خود راه نداده و خدمتگزاران خود را برای اجرای اقدامات یاری داده و مطمئن باشند که مثل گذشته با تمام توان در کنارشان خواهیم بود.

مادران کرمانشاهی می‌توانند مرخصی بگیرند
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: مادران کرمانشاهی که در ادارات دولتی شاغل هستند و فرزند مهد کودکی و یا پیش دبستانی دارند می‌توانند به دلیل تعطیلی مهدکودک‌ها در صورت موافقت مدیران خود نیمه وقت سر کار آیند و یا مرخصی بگیرند.
بازوند اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا نشست های ادارات و ارگان های مختلف تا ۱۰ روز آینده کاهش پیدا می کند.

وی با تاکید بر عزم‌ جدی مقابله با کرونا عنوان کرد: تمام دستگاه های اجرایی دانشگاه علوم پزشکی را کمک کنند تا بتوانیم از این‌ دوره عبور کنیم.

استاندار کرمانشاه افزود: بهترین‌ راه مقابله با کرونا پیشگیری است از این رو باید تمام‌توان خود را برای پیشگیری از این ویروس بکار گیریم.