مجوز ۶۰۰ هکتار گلخانه در هرمزگان صادر شد

بندرعباس- ایرنا-رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی هرمزگان هرمزگان 'گفت: این استان تاکنون ۲۴۰ هکتار گلخانه داشته که امسال برای ۶۰۰ هکتار نیز مجوز صادر شده است.

 حمیدرضا نصیری عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با استاندار هرمزگان صورت گرفت، مقرر شد مجوز و استعلام های ایجاد گلخانه از طریق مدارک موجود مالک زمین یا متقاضی انجام شود و هم اکنون سریع ترین گلخانه کشور که در ۴۰ روز به مساحت یک هکتار ساخته شد مربوط به شهرستان رودان بود. 
وی ادامه داد: آموزش تخصصی ۸۰ کارشناس شیلات و ناظران محیط زیست، انعقاد تفاهم نامه با بانک کشاورزی برای تخفیف و آموزش طرح نویسی و همچنین ایجاد اشتغال ۵۱۰ نفر برخی از عملکردهای این سازمان است. 
وی خاطرنشان کرد: اکنون حدود ۲۰۰ هکتار گلخانه احداث شده و در شهرستان های شهدادی حاجی آباد و رودان به لحاظ وجود زمین های مستعد، بیشترین میزان تقاضا برای ایجاد گلخانه وجود دارد. 
وی، ارزش هر هکتار گلخانه را از هر هکتار پسته بیشتر دانست و عنوان کرد: درحال حاضر محصول گوجه فرنگی و فلفل گلخانه ای هر کیلوگرم ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار ریال و فلفل دلمه ای ۲۵۰ هزار ریال به فروش می رسد.
 رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان یاد آورشد: همچنین در سال جاری ۱۶۳ موافقت اصولی، ۹۲ مجوز تاسیس و ۴۲ مجوز بهره برداری برای طرح‌های شیلاتی هرمزگان صادر شده است. 
به گفته نصیری از ۵۰ هزار هکتار طرح مطالعاتی، ۸ هزار و ۱۷۲ هکتار درحال بهره برداری، ۱۰ هزار هکتار در حال احداث، ۱۴ هزار و ۱۳۳هکتار موافقت اصولی صادر و افزون بر ۲۰ هزار هکتار نیز به شهرک های کشاورزی واگذار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =