مدارس تهران سه‌شنبه تعطیل شد

تهران-ایرنا-سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: تمامی مدارس پایتخت برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا سه‌شنبه (ششم اسفندماه) تعطیل است.

مسعود ثقفی عصر دوشنبه اظهارداشت: تمامی مدارس دولتی، غیردولتی، مراکز پیش‌دبستانی، مهدهای کودک زیرنظر آموزش و پرورش و بهزیستی و تمامی مراکز آموزشی فردا تعطیل است.

ثقفی گفت: مدارس غیردولتی اگر تحت هر شرایطی این تعطیلات را زیرپا بگذارند و دانش‌آموزان به اجبار در مدارس حضور پیدا کنند، با آنها برخورد می‌شود.

به گزارش ایرنا، مدارس استان و شهر تهران چهارم و پنجم اسفندماه به دلیل ضدعفونی کردن فضای آموزشی و آمادگی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، تعطیل بودند. بیش از ۲ میلیون دانش آموز در ۸ هزار و ۳۱۵ مدرسه در استان تهران تحصیل می‌کنند که از این تعداد، حدود ۴ هزار مدرسه در شهر تهران قرار دارد.

بیماری کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و بر اساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، تاکنون ۷۸ هزار و ۸۶۶ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲ هزار ۵۹۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند. از مجموع مبتلایان به این ویروس تاکنون  ۲۵ هزار و ۱۲۸ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۶۴ و تعداد افراد فوت شده به ۱۲ نفر رسیده است.

کرونا همان آنفلوآنزای معمولی است و حداقل ۵۰ سال است که این ویروس در دانشگاه های علوم پزشکی شناخته شده و چند سال قبل نیز با عنوان ویروس سارس گسترش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =