نظارت ویژه بر داروخانه‌های خراسان جنوبی اعمال شد

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از نظارت ویژه بر تامین و توزیع کالاهای داروخانه‌ها خبر داد و گفت: مردم تخلفات احتمالی را به این سازمان از جمله سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلفان در اسرع وقت برخورد شود.

داود شهرکی روز دوشنبه در شانزدهمین نشست کمیسیون تنظیم بازار استان که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد افزود: تامین کالاهای بهداشتی مورد نیاز شرایط کنونی، براساس ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار تمامی داروخانه‌ها قرار گرفته است.  

وی بیان کرد: واحدهای صنفی که هر گونه کالای بهداشتی را در اختیار دارند باید حتما اعلام موجودی کنند در غیر اینصورت اگر مشخص شود که کالا بوده اما نسبت به عرضه آن اقدام نشده است متخلف محسوب می‌شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از ۳۵ داروخانه و ۴۰ واحد توزیع کالای بهداشتی و پزشکی در استان بازرسی و منجر به تشکیل چندین پرونده شده است.

وی همچنین گفت: امسال تامین و توزیع انواع برنج به میزان کافی و با قیمت مصوب در استان انجام شد و در این خصوص افزایش ۱۰۸ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

شهرکی افزود: از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۴۳۶ تن برنج در استان خراسان جنوبی جذب و توزیع شده که پارسال ۲ هزار و ۱۲۳ تن بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۵۰ تن برنج هندی و ۴۲۰ تن برنج پاکستانی در حال توزیع بوده و یک هزار و ۲۶۰ تن دیگر نیز در حال جذب است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی درخصوص تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد گفت: روند تامین و توزیع اقلام تنظیم بازار مورد نیاز استان کماکان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: هر کیسه برنج هندی ۱۰ کیلوگرمی به قیمت ۶۸ هزار تومان و پاکستانی مرغوب به قیمت ۸۹ هزار تومان در استان توزیع می‌شود.

شهرکی از جذب و توزیع هفت هزار و ۳۲۶ تن شکر در استان خبر داد و گفت: جذب و توزیع شکر در استان تا این لحظه نسبت به پارسال ۱۱۴ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ تن شکر با قیمت هر کیلوگرم چهار هزار و ۷۰۰ تومان در حال توزیع است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به جذب ۲۵۰ تن گوشت گوساله منجمد در استان افزود: در حال حاضر ۸۰ تن گوشت گوساله منجمد با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۴۰ هزار تومان در حال توزیع است.

وی اظهار داشت: با توجه به درخواست سازمان جهاد کشاورزی و اتحادیه دامداران استان مبنی بر حذف و کاهش سهم استان از میزان دام خروجی زنده به میزان ۲۰ درصد، مقرر شد دام زنده ۱۰ درصد پایین‌تر از میانگین استان‌های همجوار به اتحادیه صنف قصابان تحویل و متناسب با آن قیمت مصرف کننده گوشت قرمز توسط کمیته نرخ‌گذاری تعیین شود.

شهرکی در ارتباط با تامین میوه شب عید در استان نیز گفت: بیش از یک هزار تن میوه شامل سیب و پرتقال خریداری و ذخیره‌سازی شده است که در زمان مناسب زیر قیمت بازار در شبکه توزیع استان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز افزود: از آنجا که در روزهای پایانی سال با افزایش تقاضای عمومی برای برخی گروه‌های کالایی و خدماتی مواجه می‌شویم طرح نظارتی ویژه نوروز از ابتدای اسفند آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ۹۹ در سراسر استان ادامه دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این طرح بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی، بسیج اصناف و تعزیرات حکومتی در دو شیفت صبح و عصر بر روند بازار کالا و خدمات نظارت خواهند داشت.

به منظور هماهنگی و اطلاع اعضای کمیسیون استان از وضعیت حوزه تنظیم بازار در شهرستان‌ها، ارتباط ویدئو کنفرانس با جلسات تنظیم بازار سه شهرستان سرایان، زیرکوه و طبس در این نشست برقرار شد.

در این ویدئو کنفرانس فرمانداران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حوزه تنظیم بازار و بازرسی و نظارت بر بازار در شهرستان‌ها، مسائل، مشکلات، درخواست‌ها و پیشنهادات خود را نیز مطرح کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =