۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83689070
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آزادسازی پنج روستا در جنوب ادلب در سوریه

تهران-ایرنا- نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه در ادامه پیشروی های تازه خود در استان ادلب در شمال غرب سوریه موفق شدند پس از ناکام گذاشتن عناصر تروریستی و نیروهای تحت حمایت ترکیه، چند روستا را در حومه جنوبی این استان آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش این کشور پس از درگیری با گروه های تروریستی، روستاهای «الشیخ مصطفی»، «النقیر»، ‌ «کفرسجنه»، ‌ «إرینبه» و «سطوح الدیر» در حومه جنوبی ادلب را به کنترل خود درآود.

طبق این گزارش، ارتش سوریه با عناصر جبهه النصره و گروه های مورد حمایت ترکیه در «تل النار» و روستاهای «الشیخ مصطفی» و «النقیر» به شدت درگیر شدند.

در جریان این درگیری ها تروریست ها تار و مار شدند و ادوات نظامی که این عناصر که از آن در حملات خود به پایگاه های نظامی ارتش سوریه استفاده می‌کردند، منهدم شد.

در جریان آزادی سازی مناطق مزبور نیروهای ارتش سوریه، تروریست های فراری را به سمت مناطق «دیرسنبل» و «ترملا»  تعقیب کردند و همزمان با آن مواضع تروریست ها را در روستاهای «معرزینه»، «معره حرمه» و «ترملا» هدف قرار دادند.

این در حالی است که ارتش سوریه روستاهای «الشیخ دامس» و «خنتوتین» در جنوب غرب و شمال غرب معره النعمان واقع در حومه جنوبی ادلب را روز گذشته به کنترل خود درآورده بود.

پیش از این نیز ارتش سوریه ۲۲۱ منطقه در حلب و ادلب را آزاد کرده بود که ۱۰۲ منطقه، شهر و روستای آن در استان ادلب بودو

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز روز دوشنبه تاکید کرد که ارتش سوریه همچنان به پیشروی های خود در جنوب شهر ادلب ادامه می دهد. در این راستا طی چند ساعت توانسته هفت منطقه از جمله شیخ دامس، حنتوتین، تل النار، کفرسجنه و شیخ مصطفی را آزاد کند.

استان ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه های اخیر بخش های زیادی از آن را از کنترل تروریست ها و عناصر مورد حمایت ترکیه آزاد کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =