نشست علنی شورای شهر تهران فردا برگزار می شود

 تهران- ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: دویست و یکمین جلسه شورای شهر طبق روال عادی و با حضور محسن هاشمی رییس این شورا فردا(سه شنبه)  برگزار خواهد شد.

«علی اعطا» روز دوشنبه این مطلب را در حالی به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که در دو نشست قبلی، «محسن هاشمی» به دلیل مشکوک بودن به ویروس کرونا در حالت «قرنطینه خودخواسته» قرار داشت و پس از انجام آزمایش معلوم شد که به این بیماری مبتلا نیست.

اعلام خبر ابتلای «مرتضی رحمانزاده» شهردار منطقه ۱۳ تهران به ویروس کرونا اعضای شورای شهر را تا حدی نگران کرده است اما «پیروز حناچی» شهردار تهران روز گذشته گفت که حال رحمانزاده رو به بهبودی است.

هنگام انتشار خبر ابتلای رحمانزاده به کرونا که همان روزها جلساتی را نیز با اعضای شورای شهر داشت، اعضای شورا، موضوع برگزاری جلسات خود را برای روزهای بعد مورد بررسی قرار دادند ولی در نهایت، تصمیم گرفتند این جلسات بطور عادی برگزار شود.

سخنگوی شورا گفت: با تصمیم اعضا، نشست شورای شهر فردا برگزار می شود و رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران در دستور کار آن قرار دارد.

اعطا با بیان اینکه هر نوع اطلاع رسانی از برنامه های شورای شهر از طریق سخنگو و یا رئیس شورای شهر تهران انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است برخی از اعضای شورا مطالبی را مطرح کنند که آن مطلب نظر شخصی آنان است و موضع رسمی شورای شهر محسوب نمی شود.

رسانه ها مسئولانه اطلاع رسانی کنند

 اعطا همچنین با انتقاد از انتشار برخی اخبار غیر واقعی در فضای مجازی و حتی رسانه های رسمی درباره وضعیت کرونا در شورای شهر اظهار داشت: شبکه های اجتماعی و حتی رسانه‌های رسمی بهتر است در شرایط فعلی مسئولانه عمل کنند.

 وی گفت: روز گذشته یکی از کارکنان شورای اسلامی شهر تهران به دلیل مشکل سنگ کلیه به بیمارستان اعزام شد که رسانه‌های مجازی این موضوع را به کرونا مرتبط کردند.

سخنگوی شورای شهر تهران به شهروندان نیز توصیه کرد که اخبار را از منابع رسمی و قابل اعتماد دنبال کنند.

 شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته با ۱۴ عضو تشکیل جلسه داد و کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران نیز به تصویب رسید.  

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ظرف شش روز گذشته تاکنون ۶۴ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۲ نفر جان باخته اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تهران ۳ نفر اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =