وزارت صنعت مکلف به تامین لوازم بهداشتی برای پیشگیری از انتشار کرونا شد

تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تدابیر لازم را به منظور تولید و تامین لوازم بهداشتی مربوط به پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و مقابله با آن را اتخاذ کند.

 هیات وزیران در جلسه چهارم اسفند ۱۳۹۸ مقرر کرد: به منظور بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، کارگروهی با مسئولیت معاون اقتصادی رییس جمهوری و با عضویت وزیران امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن، تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و سخنگوی دولت و سایر روسای دستگاه‌های اجرایی ذیربط تشکیل می‌شود.

براساس تصمیم هیات دولت مقرر شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تدابیر لازم را به منظور تولید و تامین لوازم بهداشتی مربوط به پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و مقابله با آن را اتخاذ کند.

هیات وزیران همچنین وزارت دادگستری را مکلف کرد تا از طریق سازمان تعزیرات حکومتی با گرانفروشی و احتکار لوازم مربوط به پیشگیری از انتشار ویروس مذکور به طور جدی مقابله کند.

براساس تصمیم هیات دولت، مسئولیت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای اطلاع‌رسانی عمومی درخصوص مسائل مربوط به ویروس کرونا با سخنگوی دولت و اطلاع‌رسانی تخصصی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha