زنجیره ارزش گوجه‌فرنگی در کرمانشاه تکمیل می‌شود

کرمانشاه - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت تولید گوجه فرنگی در استان، تکمیل زنجیره ارزش این محصول را در دستور کار برنامه‌های استان دانست.

هدایت حاتمی روز دوشنبه در جلسه زنجیره ارزش‌ تولید گوجه فرنگی در استانداری، گفت: بر اساس آماری که سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرده ایران ششمین کشور تولید کننده گوجه در جهان است و در استان کرمانشاه هم بیش از پنج هزار هکتار از زمین های کشاورزی به کشت این محصول اختصاص دارد که سالانه نزدیک به ۴۰۰ هزار تن از آن برداشت می‌شود.

او با اشاره به اینکه هم در کاشت گوجه و هم تولید فراوری‌های آن از استان‌های مطرح کشور هستیم، افزود: بهبود روش کشت، ایجاد گلخانه‌های تولید گوجه فرنگی، توسعه مراکز تولید نشاء در سطح ۲۰ هکتار، پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان و ایجاد فراوری‌های جدید در حوزه گوجه‌فرنگی از مهمترین دستورکارهای این جلسه بود که بر آنیم با حل موانع موجود به توسعه کشت، افزایش تولید و ایجاد فراوری‌های مرتبط با تکمیل زنجیره‌های ارزش به اهداف مورد نظر در این رابطه برسیم.

وی اظهار داشت: چشم انداز مطلوبی که در نظر داریم این است که با ایجاد سردخانه ویژه نگهداری گوجه فرنگی، ایحاد شرکت‌های دانش بنیان برای تولید بذر هیدرو گوجه، ایجاد صنایع بسته بندی مخصوص گوجه و فراوری‌های آن، این زنجیره را تکمیل کنیم.

حاتمی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های ما این است که در مناطق گرمسیری از جمله در قصرشیرین، سرپل‌زهاب، گیلانغرب و سومار در قالب طرح گرمسیری به کشت گوجه و تولید نشاء روی بیاوریم و از طرح‌هایی که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند کاملا حمایت می‌کنیم.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =