مراکز کانون پرورش فکری کودکان استان سمنان تا آخر هفته تعطیل شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: تمام مراکز فرهنگی‌ هنری کانون پرورش فکری این استان اعم از ثابت، سیار و پستی تا آخر هفته جاری تعطیل است.

نبی‌الله خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: کانون پرورش فکری کودکان استان سمنان مانند دیگر دستگاه‌های اجرایی در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، اقداماتی را پیش بینی کرده است.
وی تعطیلی مراکز مختلف کانون پرورشی فکری را از جمله این اقدامات بیان و تصریح کرد: تعطیلی مراکز فرهنگی هنری در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه، چهارم و پنجم اسفند انجام شد که به منظور اطمینان بیشتر به منظور پیشگری از گسترش ویروس کرونا، این تعطیلی تا نهم اسفند جاری نیز به تصویب رسید.
وی اضافه کرد: درصورت نیاز به تمدید مجدد زمان تعطیلی مراکز ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان در اطلاعیه‌ای به اطلاع شهروندان رسانده می‌شود.
خدابخشی ادامه داد: کارگاه‌های مراکز فرهنگی‌هنری و کلاس‌های مراکز آموزشی و کانون‌زبان نیز شامل این تعطیلی است.
وی هدف از تعطیلی مراکز مذکور را حفظ سلامت اعضای کودک و نوجوان و هم‌چنین زبان‌آموزان عنوان و بیان کرد: شهروندان با رعایت نکات بهداشتی و حضور نیافتن غیر ضروری در مراکز عمومی به روند کنترل بیماری کرونا کمک کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان ابراز داشت: کارکنان مراکز آموزشی برای پاسخ‌گویی به مراجعین در مرکز حضور دارند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.
به گزارش ایرنا، تاکنون ۶۴ نفر در کشور به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط