عضو تیم ملی: بزرگ‌ترین مشکل تنیس نبود مسابقات بین‌المللی است

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی تنیس گفت: بزرگ‌ترین مشکل تنیس نبود مسابقات بین‌المللی است و در صورت برگزاری مداوم این رقابت‌ها شاهد پیشرفت این رشته خواهیم بود.

«امیرحسین بادی» نفر اول رنکینگ تنیس ایران روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تنیس باشگاه‌ها به دلیل حضور تمامی بازیکنان در سطح کیفی خوبی برگزار شد،  اما امسال بازیکن خارجی در این مسابقات حضور نداشتند و بازیکنان خوب ایرانی در تمامی تیم‌ها تقسیم شده بودند و همین روند برگزاری این رقابت‌ها را بهبود بخشید.

وی افزود: در سال‌های گذشته به دلیل حضور بازیکنان خارجی در این رقابت‌ها، قهرمان و نایب قهرمان مشخص بود و امسال این دیدارها غیرقابل پیش‌بینی است. متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات لغو شد و از ١٥ اسفند باید در این رقابت‌ها شرکت کنیم.

بادی عنوان کرد: آمادگی خوبی را در این مسابقات داشتم و  چون هنوز خدمت سربازی من تمام نشده است در تیم ارتش بازی می‌کنم.

وی اضافه کرد: من تا سه ماه دیگر سرباز هستم و هنوز معضل خروج از ایران را برای حضور در مسابقات برون مرزی دارم. هزینه‌های گزاف سبب شده تا شرایط ما برای شرکت در مسابقات برون مرزی را دشوار کرد که با حمایت‌های فدراسیون این شرایط سخت برای ما هموار خواهد شد.

ملی‌پوش تنیس عنوان کرد: مسابقات دیویس کاپ هم در خرداد برگزار می‌شود و امیدوارم بتوانم در این رقابت‌ها حضور یابم و نتیجه خوبی کسب کنم. همچنین اگر تکلیف ریاست فدراسیون مشخص شود تکلیف ما هم مشخص می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین مشکل تنیس ایران نبود مسابقات است.  آخرین مسابقه بین المللی برای فیوچرز در سال ٢٠١٤ بوده یعنی ٦ سال پیش و اگر بمدت ٤ سال مسابقات فیوچرز را در ایران برگزار کنند ما پیشرفت زیادی در این عرصه می‌کنیم.

بادی گفت: تنیس نسبت به باقی ورزش‌ها چون کشتی و وزنه‌برداری که ورزش اول ایران هستند، جزو ورزش اول کشور محسوب نمی‌شود. ورزشی است که هزینه‌بر است اما کشتی ورزش گرانی نیست. راکت‌ها اکنون ٥ میلیون تومان شده و هر بازیکن باید ٦ تا راکت داشته باشد و باید مسابقات زیادی شرکت کند.  علاوه بر آن این ورزش پیچیده و تکنیکی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha