۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83688953
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یک پلیس در اعتراضات دهلی کشته شد

دهلی نو-ایرنا- رسانه‌های هند روز دوشنبه از کشته شدن یک افسر پلیس هند در طول اعتراضات به اصلاحات قانون شهروندی در شمال شرق دهلی نو پایتخت این کشور خبر دادند.

نشریه « تایمز او ایندیا» نوشت:  به گزارش پلیس روز دوشنبه دو گروه موافق و مخالف اصلاحات قانون شهروندی هند در منطقه «باجان پورا» در دهلی نو با یکدیگر درگیر شدند.

در این درگیریها یک پمپ بنزین به آتش کشیده شد و به تعداد زیادی خودروها آسیب وارد شد.

پلیس برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرده است.

یک مقام پلیس گفت: در تیراندازی یک فرد ناشناس به سوی نیروی پلیس، یک مقام پلیس کشته شد. در شمال شرق دهلی محدودیت رفت و آمد وضع شده است.

ناآرامی در پایتخت هند در حالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز وارد شهر احمد آباد در ایالت گجرات شده و قرار است فردا به دهلی نو سفر کند.

اعتراضات به اصلاحات قانون شهروندی، طرح ثبت‌نام شهروندان و طرح آمارگیری شهروندان چندین ماه است که در هند ادامه داشته است.

اصلاح قانون  شهروندی هند  در تاریخ  ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در این کشور به تصویب رسید. بر اساس این قانون پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

اصلاح قانون شهروندی باعث شکل گیری اعتراضات گسترده در سرتاسر هند شده است. معترضان معتقدند که این اصلاحات به همراه طرح ملی ثبت نام شهروندان سبب هدف قرار گرفتن مسلمانان و تبعیض علیه آنان خواهد شد.

نارندرا مودی نخست وزیر هند،   یک کارزار تبلیغاتی عمومی برای برطرف کردن تفسیرهای غلط از این قانون را آغاز کرده است. نخست وزیر هند که از حامیان سرسخت این اصلاحات است اعلام کرده این اصلاحات به هیچ وجه علیه شهروندان مسلمان هند نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =