۱۲ هزار نفر در روسیه برای پیشگیری از کرونا تحت نظر قرار دارند

مسکو - ایرنا - سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیر روسیه اعلام کرد که بیش از ۱۲ هزار فرد که از چین به روسیه آمده‌اند تحت نظر و مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیر روسیه (روس پاترب نادزور) روز دوشنبه در گزارشی با اعلام این مطلب، افزود: از روز اول ماه فوریه جاری در فرودگاه شرمتووا که تنها فرودگاهی است که پروازها به چین از آن انجام می گیرد، یک ترمینال ویژه تحت کنترل این سازمان قرار گرفته است. 

در گزارش گفته شده است که تحقیقات آزمایشگاهی برای همه کسانی که از چین به روسیه می آیند برنامه ریزی شده است و برای همه این افراد پرسشنامه تنظیم می شود و در محل سکونت خود تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرند و در زمان حاضر ۱۲ هزار و ۹۲ نفر تحت کنترل هستند. 

 در این گزارش همچنین گفته شده است که در زمان حاضر مورد ابتلای فرد به بیماری کرونا در روسیه گزارش نشده است. 

 سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیر روسیه در ادامه گزارش خاطرنشان کرده است که به دستور نخست وزیر روسیه، در تمام مناطق روسیه در چارچوب برنامه ملی هشداردهی در مورد سرایت و انتشار کرونا، مجموعه تدابیر بکار گرفته شده است.

 در گزارش گفته شده است: در همه گذرگاه های مرزی روسیه کنترل شدید و دوگانه در مورد افرادی که از مناطق نابسامان از نظر بهداشتی به کشور وارد می شوند اعمال می شود و برای این منظور از تجهیزات ویژه ازجمله دستگاههای سیار استفاده می شود.  

درزمان حاضر ۷۹ هزار و ۳۶۴ نفر که ۷۷ هزار و ۱۵۰ نفرشان در چین هستند به کرونا آلوده شده اند. از میان این افراد ۲۴ هزار و ۹۴۴ نفر درمان شده اند.

شمار فوتی های کرونا در دنیا به ۲ هزار و ۵۲۷ نفر و در چین به ۲ هزار و ۴۹۵ رسیده است. در ژاپن و کره جنوبی به ترتیب ۸۳۸ و ۷۶۳ مورد ابتلا و برای هرکدام ۴ و ۷ مورد مرگ ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha