فرماندار شاهرود: برای کاهش اضطراب مردم در مورد کرونا اقدام شود

شاهرود - ایرنا - معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود گفت: برخی دوست دارند به عملیات روانی ویروس کرونا دامن بزنند ولی تلاش همگانی باید برای کاهش اضطراب مردم بوده و اقدام‌های پیشگیرانه و درمانی به موقع صورت پذیرد.

نادر فخری روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود در سرسرای ولایت فرمانداری این شهر افزود: مدیریت و هوشمندی مدیران دانشگاهی و آموزش و پرورش این شهرستان برای مقابله با این ویروس با برنامه ریزی های لازم پیگیری شده است.

وی افزود: برای مقابله با این تهدید ضعیف ، برنامه ریزی و تمهیدات قوی باید داشته باشیم که شرایط به حالت قرمز نرسد، که البته پیش بینی های لازم در حوزه های مختلف انجام شده است.

به گفته او ، سخنرانی ها ،همایش ها و تجمع ها محدود شده یا برگزار نشود هرچند که برنامه ریزی قبلی آن برای اسفندماه امسال پیش بینی شده بود.

معاون استاندار و فرماندار شاهرود گفت: روسای دستگاه های اجرایی برای تسهیل در کار بانوان شاغل در ادارات که فرزندان خردسال یا مهدکودکی دارند در این ایام برای مرخصی استحقاقی همکاری لازم بنمایند.

فخری ادامه داد: برای آقایان شاغل در ادارات نیز در این شرایط که با ویروس کرونا مقابله می شود ، برای مرخصی محدود آنها سختگیری نشود.

فرماندار شاهرود گفت: تمام دستگاههای اجرایی دستورالعمل های بهداشتی و بخشنامه ها و ملزوماتی را که دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اعلام می کند باید در اجرای آن کوشا بوده و همت بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه این نشست شورای اداری احتمالاآخرین نشست اداری امسال است ، ادامه داد: چنانچه ضرورت باشد نشست ها با محدودیت در تعداد  افرادی که در آن نشست حضورشان ضرورت دارد به انجام خواهد رسید.

  به گفته فخری با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان که تعطیلات مدارس باید از سوی آنها انجام شود ، مدارس شهرستان شاهرود تا آخر هفته نهم اسفند ماه تعطیل شده است.

وی افزود: چنانچه ادامه تعطیلی مدارس در آینده نیاز باشد نیز با تصمیم مدیران آموزش و پرورش اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار شاهرود گفت:  شایعات و هجمه تبلیغاتی دشمنان نظام اسلامی در نظر سنجی های قبل از انتخابات مشارکت مردمی را ۴۲ درصد اعلام کرده بودند، اما  مشارکت مردم شهر شاهرود و بخش مرکزی  در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۴۹/۸ درصد ، بسطام ۵۲/۹  درصد و بیارجمند ۵۹/۲۵ درصد بود.

وی مشارکت مردم شهرستان میامی و کالپوش که در حوزه انتخابیه شاهرود قرار دارد راهم ۵۶/۸۳ درصد عنوان کرد و ادامه داد: باتوجه به واجدین شرایط رای دادن و آرای گرفته شده در شهرستان شاهرود و میامی، میانگین  مشارکت مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ۵۱/۴۹ درصد شد.

امام جمعه شاهرود هم در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود با تقدیر از حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفت: توهم کرونا از خود ویروس کرونا بیشتر مردم را اذیت می کند هرچند که نباید در این خصوص سهل انگاری و کوتاهی کرد تا فراگیری بیشتر نشود.

حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی افزود: در کنار اقدامات درمانی و بهداشتی باید به خداوند  توکل کرد.

اخبار مرتبط