واحدهای خسارت دیده زلزله قطور بیشتر خشت و گِلی است

ارومیه- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: واحدهای خسارت‌دیده زلزله قطور، بیشتر خشت و گِلی بوده یا از سنگ ساخته شده‌است.

محمود بدلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین دلیل خسارت زیاد در زمین‌لرزه‌ها، وجود واحدهای غیرمقاوم است که همواره مشکلات زیادی را در این نوع حوادث برای امدادرسانی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به حضور ۷۰ کارشناس و ارزیاب در منطقه زلزله‌زده قطور برای ارزیابی میزان خسارت واحدهای مسکونی اضافه کرد: کارشناسان این نهاد در زلزله صبح روز گذشته، تخریب یک‌هزار و ۷۰۰ واحد را بر اثر زلزله تایید کردند.

وی ادامه داد: در زلزله دوم نیز به همین میزان واحد مسکونی در مناطقی از بخش قطور خوی و کوهسار سلماس دچار خسارت شده که روند ارزیابی آنها ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: ماشین‌آلات این بنیاد از ابتدای وقوع زلزله در منطقه آماده‌باش است تا پس از اسکان اضطراری، عملیات خاکبرداری آغاز شود.

به گزارش ایرنا  علاوه بر ده‌ها زمین‌لرزه با شدت کم و متوسط، روز یکشنبه منطقه قطور خوی ۲ بار با زمین‌لرزه نسبتا شدید لرزید که این امر موجب مصدومیت حدود ۸۵ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام روستاییان و تخریب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی حداقل هشت روستای این منطقه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =