عکاس نی‌ریزی به جای سلاح، با دوربین جانوران را شکار کرد

شیراز-ایرنا- نمایشگاه عکاسی از حیات وحش به نام «زاغ بور» در شهرستان نی‌ریز استان فارس برپا شده که یکی از اهداف این نمایشگاه، شکار لحظه‌های ناب از جانوران با دوربین عکاسی به جای اسلحه شکاری عنوان شد.

نمایشگاه عکس حیات وحش مناطق نمونه گردشگری کشور در گالری سرای فاتح شهرستان نی ریز برپا شده است که عکاس این مجموعه تلاش داشته صحنه‌هایی از زیبایی‌های طبیعت و خصوصا پرندگان وحشی را به ثبت برساند.

علی آزادی،عکاس این مجموعه گفت: یکی از اهدافم جایگزینی دوربین با اسلحه های شکاری و معرفی زیبایی های ظرفیت‌های طبیعی گردشگری استان فارس بوده است.

بنا به گفته عکاس این مجموعه،این عکس ها از مناطق نمونه گردشگری بختگان و بهرام گور در استان فارس، شیر احمد سبزوار، کرخه، هور آذینی بندرعباس، منطقه گابریک بندرجاسک، میانکاله، توران، مند بوشهر و همشلو اصفهان تهیه شده است.

مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نیریز دوشنبه در این زمینه گفت: اولین نمایشگاه حیات وحش مناطق نمونه گردشگری ایران با نمایش ۲۴ تابلو عکس حاصل ٩ سال فعالیت عکاسی حرفه ای علی آزادی در سرای تاریخی فاتح چهارم اسفند ماه ۹۸ گشایش یافت.

حمیدرضا هادی هدف از برگزاری این نمایشگاه را رابطه طبیعت و جاذبه های  آن با رونق گردشگری و میراث فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: تنوع اقلیمی و طبیعی در مناطق نمونه گردشگری می تواند در رونق گردشگری یک منطقه تاثیرگذار باشد و با توجه به وجود حیات وحش و تنوع آن در ٢ منطقه نمونه گردشگری بهرام گور و بختگان و نمایش آن در قالب عکس می تواند به معرفی و سرمایه گذاری در این منطقه منجر شود.

این نمایشگاه با همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نی ریز و حمایت اداره محیط زیست این شهرستان با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت یک هفته در نگارخانه سرای فاتح نی ریز برپاست.

براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس نام این نمایشگاه برگرفته از پرنده ای بسیار زیبا و بومی منطقه نمونه گردشگری و پارک ملی بهرام گور با عنوان " زاغ بور است.

شهرستان نی ریز در فاصله ۲۱۷ کیلومتری شرق شیراز قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =