۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83688771
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مسابقات ورزشی در کردستان لغو شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: به منظور حفظ سلامت و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا همه مسابقات ورزشی رشته های مختلف در استان و شهرستان‌های تابعه تا اطلاع ثانونی لغو شده است.

حامد جولایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان مسابقات لیگ‌های مختلف کشوری نیز به میزبانی هر شهری که باید بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ستاد پیشگیری از گسترش «کرونا ویروس در ورزش»  به منظور مبارزه با انتقال این نوع بیماری و پیشگیری از مبتلا شدن جامعه ورزشی و تماشاگران مسابقات مختلف ورزشی با توجه به شرایط جدید بهداشتی و هماهنگی‌های به عمل آمده با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین وزارت ورزش و جوانان برگزاری همه مسابقات ورزشی کشور همچنان در لیگ‌های مختلف ادامه دارد، ولی بدون حضور تماشاگر خواهد بود.

جولایی با اشاره به اینکه مسابقات لیگ‌های مختلف کشوری به میزبانی کردستان نیز بدون تماشاچی برگزار می‌شوند،  یادآور شد: رقابت‌های ورزشی، کارگاه های آموزشی و اردوهای ورزشی سطوح استانی و شهرستانی در سنندج و دیگر شهرها نیز تا ۱۰ روز آینده تعطیل است.

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی در اختیار بخش خصوصی نیز ملزم به رعایت موازین بهداشتی هستند، تاکید کرد: همه این اماکن باید ضدعفونی شوند و به آنان توصیه شده به افراد مشکوک به سرماخودگی اجازه حضور در باشگاه را ندهند تا سلامت دیگران به خطر نیافتد.

وی گفت: به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و جلوگیری از مبتلا شدن به آن تمام اماکن ورزشی شامل سالن های سقف بلند، سقف کوتاه، باشگاه های ورزشی دولتی، خصوصی و استخرهای هر دو بخش دولتی و خصوصی در مرکز و شهرستان های تابعه پس از هماهنگی با استاندار کردستان و در راستای سلامت عمومی جامعه از روز سه شنبه ۶ اسفندماه تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.

جولایی با اشاره به اینکه فرمانداری شهرستان سنندج در حال رایزنی با وزارت ورزش و جوانان است تا لیگ های کشوری که به میزبانی این شهر قرار است برگزار شود، لغو گردد، افزود: خانه بستکبال کردستان ساعت ۱۶ فردا میزبان نبوغ اراک در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور است که بازیکنان کردستانی تمایلی به انجام این دیدار ندارند و می‌خواهند تا این بازی به تعویق بیافتد.

جمعه هفته جاری هم تیم فوتبال وچان کردستان در هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان راس ساعت ۱۰ صبح در ورزشگاه ملک نیای شهر سنندج به مصاف تیم همیاری ارومیه نماینده آذربایجان غربی میرود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha