استاندار کرمان: سیاست اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام پیگیری شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: پروژه‌های نیمه تمام ممکن است بنا به دلایلی از جمله وجود اولویت در برنامه‌ها و محدودیت‌هایی که ایجاد می کند مورد علاقه مدیران برای اتمام نباشد اما باید سیاست اتمام پروژه‌های نیمه تمام در سایر بخش های این استان دنبال شود.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدایی روز دوشنبه در آیین افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا کرمان افزود: یکی از سیاست های خوب مدیریت فعلی شهرداری و بخش های دیگر توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام این استان است که باید در تمام بخش‌ها ادامه یابد.

وی اظهار داشت : شهرداری و شورای اسلامی کرمان فعالیت خوبی در این زمینه داشتند زیرا در برخی استان ها پروژه مونوریل سالها نیمه تمام رها شده و اگر این پل ها در کرمان به بهره برداری نمی رسیدند، شاهد پروژه های نیمه تمام در شهر کرمان هم بودیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه مردم باید بدانند تقاطع غیر همسطح شهید بادپا چه هزینه ای داشته است گفت: این طرح ۵۰ میلیارد تومان هزینه برای شهر کرمان داشت و این پل ۱۰ درصد از بودجه عمرانی شهرداری را صرف کرده است.

وی تصریح کرد: شهروندان توجه کنند پروژه های نیمه تمام بخشی از منابع مالی استان و شهرداری را به خود اختصاص می دهد که این امر علت به تاخیر افتادن این طرح ها است و راهی جز آن وجود ندارد.

فدایی با بیان اینکه زمان بندی پروژه شهید بادپا باوجود مقدار تاخیر ایجاد شده قابل قبول است گفت: بر اساس مصوبه تاریخ اتمام پروژه امیر کبیر ۱۵ تیرماه ۹۹ تعیین شده است و امیدواریم زمانبندی این طرح رعایت شود و در تاریخ پیش ببینی شده به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: پروژه های جدید با همکاری موسسه شهید رجایی در استان کرمان آغاز می شود و همکاری ها با این شرکت در اجرای طرح های عمرانی ادامه می یابد.

استاندار کرمان از افرادی که در مراحل طراحی، اجرا، تامین منابع مالی و مصالح این پروژه سهیم بودند تقدیر کرد و گفت: مردم قدر این خدمات را می دانند.

وی اضافه کرد: مهندس رفتار جامعه را تعیین می کند و مهندسان با طرح های صحیح و مناسب می توانند رفتار جامعه را به سمت مطلوب سوق دهند اما از این ظرفیت در استان کرمان کم استفاده می شود و ملزومات آن تعامل بین جامعه و مهندسی باید افزایش یابد و دانشگاه ها باید مهندسان جامعه شناس تربیت کنند.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز گفت: شورا از عملکرد شهرداری کرمان پشتیبانی می کند و هماهنگی تحسین برانگیز و دلسوزانه معاونت عمرانی استاندار کرمان با تمام دستگاه های مربوطه برای اجرای پروژه های شهری موجب به ثمر نشستن اجرای این طرح ها شده است.

محمد فرشاد با تقدیر از دست اندرکاران اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا گفت: شورای پنجم برای به ثمر نشستن، اجرا و اتمام این پروژه هر آنچه در توان داشت انجام داد و تمامی پیشنهادات و درخواست ها در رابطه با اجرای پروژه های عمران شهری به تصویب رسیده و اعتبار آن از محل تامین منابع و مصوبات واگذاری زمین و تهاتر انجام شده است.

وی با بیان اینکه بلوار سردار سلیمانی ۱۶ کیلومتر طول دارد و از پل شهید بهشتی ابتدای جاده کوهپایه تا میدان فرودگاه را شامل می شود گفت: بخشی از این مسیر بازگشایی و احداث شده و برنامه ریزی برای تسریع و اتمام روند بازگشایی این معبر که در رفع مشکلات ترافیکی موثر است و شرق و غرب کرمان را به یکدیگر متصل می کند، به سرعت تعیین تکلیف شود.

عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا توسط موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از پنج سال پیش آغاز شد و امروز (دوشنبه) پنجم اسفندماه همزمان با روز مهندس در کرمان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =