پرواز های فرودگاه گیلان لغو شد

رشت – ایرنا – مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: همه پرواز های فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت امروز (دوشنبه) لغو شده است.

غلامرضا کریم آقایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروازهای لغو شده شامل پنج پرواز به مقاصد مشهد،تهران و تبریز  از سوی  شرکت های هواپیمایی ایران ایر و ایران ایرتور با ارسال نامه ای بدون ذکر دلیل لغو اعلام شده است.
با توجه به بروز بیماری کرونا در کشور و استان شایعه تعطیلی لغو پرواز های امروز برای پیشگیری و گسترش ویروس یاد شده قوت یافت اما مدیرکل فرودگاه گیلان تاکید کرد: هیچ دلیلی برای لغو پرواز های یادشده از سوی شرکت هایی هواپیمایی مزبور ذکر نشده است.
تاکنون در گیلان چهار مورد مبتلای به کرونا مشاهده شده که دو مورد بهبود یافته اند و متاسفانه دو نفر جان خود را از دست داده اند.
در زمان حاضر تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد،کیش،تبریز،شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =