۲۲ عرضه کننده گوشت فاسد در آستارا به دادگاه معرفی شدند

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از کشف و ضبط ۳۲۹ کیلوگرم گوشت فاسد دام در بهمن ماه و معرفی ۲۲ عرضه ‌کننده آن به محاکم قضایی این شهرستان خبر داد.

حبیب بنی رستم روز دوشنبه اظهار کرد: این میزان گوشت فاسد با ۳۹۶ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و غذاخوری های بین راهی کشف و ضبط شده بود. 

وی اظهار داشت: شبکه دامپزشکی علاوه بر گشت های مستقل، با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند. 

وی ادامه داد: عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، موجب بروز بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت دستگاه گوارشی می شود و فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است. 

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: از دهم اسفندماه واکسیناسیون رایگان دام، علیه بیماری تب برفکی در روستاها آغاز خواهد شد و امسال ۶۰۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه شده است.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران این شهرستان، ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =