کمبودی در تجهیزات و امکانات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی وجود ندارد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: تجهیزات و امکانات این استان برای ارسال به مناطق زلزله‌زده تامین شده است و کمبودی از بابت تهیه و ارسال به مناطق آسیب دیده وجود ندارد.

«سعید رهبرسوره» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر این، امکانات موردنیاز از تهران، خراسان شمالی و تبریز نیز به مناطق زلزله‌زده قطور ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۵ نفر نیروی امدادی در قالب ۵۱ تیم فعال برای امدادرسانی در منطقه زلزله‌زده قطور حضور دارند، اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۴ تخته چادر، چهار هزار و ۲۳۰ تخته پتو و یک‌هزار و ۵۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته و سایر اقلام ضروری برای توزیع بین زلزله‌زدگان بخش قطور از توابع شهرستان خوی ارسال شده‌است.

وی با اشاره به آمار تجهیزات خودرویی بیان کرد: ۷۲ دستگاه خودرو شامل ۱۱ دستگاه آمبولانس، ۲۴ دستگاه کمک‌دار، سه دستگاه خودرو نجات، ۲ دستگاه کامیونت، چهار دستگاه خودرو سواری و ۲۸ دستگاه انواع خودرو توسط سایر ارگان‌ها به منطقه اعزام شده‌اند.

وی تاکید کرد: امکانات خودرویی نیز به تعداد لازم در منطقه حضور دارند و کمبودی نیز در این منطقه حضور ندارد.

مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تیم‌های اسکان اضطراری در حال برپایی کمپ اسکان در مناطق زلزله‌زده هستند، تاکید کرد: هلال‌احمر آذربایجان‌غربی با هدف امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده، از نخستین ساعات وقوع زلزله در آماده‌باش کامل قرار دارد.

«رهبرسوره» اضافه کرد: نیروهای عملیاتی استان با تجهیزات کامل برای اعزام به مناطق زلزله‌زده و ارسال اقلام امدادی از جمله چادر، پتو و بسته‌های امدادی آمادگی دارند.

به گزارش ایرنا، علاوه بر ده‌ها پس‌لرزه با شدت کم و متوسط، روز یکشنبه منطقه قطور خوی ۲ بار با زمین‌لرزه نسبتا شدید لرزید که این امر موجب مصدومیت حدود ۸۵ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام روستاییان و تخریب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی حداقل هشت روستای این منطقه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =