آموزش‌وپرورش هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی ندارد

تهران- ایرنا - مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: این وزارتخانه هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی ندارد.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش روز دوشنبه در اطلاعیه ای تاکید کرد: اخیراً در پیام‌رسان غیررسمی «تلگرام» برخی افراد با ساخت کانال خبری و با عنوان جعلی «وزارت آموزش‌وپرورش» اقدام به برگزاری نظرسنجی با موضوع تعطیلی مدارس به بهانه شیوع ویروس کرونا کرده‌اند که باعث شده برخی دانش آموزان  و اولیا به اشتباه تصور کنند این منابع خبری وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش است.

این مرکز تصریح کرد: این کانال به استناد «بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» مبنی بر اینکه هرگونه استفاده از پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی برای دستگاه‌های دولتی ممنوع است، هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی اعم از تلگرام و توییتر ندارد. از این رو وزارت آموزش‌وپرورش هرگونه وابستگی کانال‌های موجود با این وزارتخانه را تکذیب می‌کند.

در این اطلاعیه ازمخاطبان، دانش آموزان  و اولیای آنها درخواست شده تا اخبار و اطلاعیه‌های وزارت آموزش‌وپرورش را صرفاً از طریق پورتال رسمی این وزارت خانه به نشانی www.medu.ir و مراجع رسمی دنبال کنند و فریب برخی افراد و رسانه‌های غیر معتبر را نخورند.

در ادامه این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: وزارت آموزش‌وپرورش حق قانونی خود را جهت پیگیری اخبار کذب این کانال‌ها محفوظ می‌داند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =