یمن حمله هوایی ائتلاف عربی به فرودگاه "تعز" را نقض قوانین بین المللی دانست

تهران - ایرنا - وزارت راه و سازمان هواپیمایی یمن حمله دیروز (دوشنبه) جنگنده - بمب افکن های ائتلاف عربی - آمریکایی به فرودگاه بین‌المللی "تعز" را نقض آشکار قوانین بین‌المللی از جمله معاهده " شیکاگو " دانست.

شبکه المسیره یمن به نقل از وزارت راه و سازمان هواپیمایی این کشور گزارش داد که عصر دیروز فرودگاه بین المللی تعز ۲ بار مورد حمله هوایی ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی قرار گرفت.  

وزارت راه و شرکت هواپیمایی یمن با محکوم کردن این اقدام، افزود: در حمله هوایی اول سالن این فرودگاه مورد اصابت قرار گرفت و در حمله دوم نیز به پارکینگ هواپیماها خساراتی وارد شد.

این وزارتخانه با اشاره به اینکه بر اثر حملات گذشته  ائتلاف متجاوز ۶۰ درصد از سالن انتظار فرودگاه تعز تخریب شده بود اضافه کرد: در حملات دیروز این سالن بطور کامل خراب شد.  

وزرات راه و  شرکت هواپیمایی یمن هدف قرارگرفتن فرودگاه بین‌المللی " تعز " را نقض آشکار قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی و در راس آنها توافقنامه شیکاگو که هدف قراردادن فرودگاههای مسافربری را جرم دانسته است، بیان کرد.  

یمن از سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل و سازمان های حقوق بشر خواست ضمن محکوم کردن جنایات متجاوزان به حقوق مردم این کشور با فشار بر نیروهای ائتلاف، اقدام آنها برای هدف قرار دادن غیر نظامیان، کودکان و زنان را متوقف کنند و به محاصره این کشور که وضعیت فاجعه بار انسانی بوجود آمده است را پایان دهند.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر،  کویت و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی_ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته برخی همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در اثر پنج سال تجاوز ائتلاف عربی - آمریکایی به یمن تاکنون بیش از یکصد هزار شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان می باشند به شهادت رسیده و میلیون ها یمنی نیز آواره شده و از قحطی رنج می برند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =