۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 83688424
۰ نفر

برچسب‌ها

عابدینی به پاداش مدال جهانی رسید

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران که به خاطر تحریم‌ها برای دریافت پاداش مدال جهانی با مشکل روبرو بود با همکاری فدراسیون جهانی آن را دریافت کرد.

پاداش مدال‌آوری «مجتبی عابدینی» کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران که در رقابت‌های قهرمانی جهان مجارستان توانسته بود مدال برنز را کسب کند، پس از ۷ ماه پرداخت شد. پرداخت این پاداش به خاطر مشکلات ناشی از تحریم‌ها به تاخیر افتاده بود. عابدینی در خلال مسابقات جام جهانی لهستان این پاداش را به‌صورت نقدی از فدراسیون جهانی دریافت کرد.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر کشورمان در چارچوب رقابت‌های قهرمانی جهان که در ورشو لهستان برگزار شود توانست با قرارگرفتن در رده پنجم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند. با این حساب شمشیربازی ایران برای نخستین بار با چهار سابریست به المپیک می‌رود. کسب سهمیه تیمی موجب شده تا ایران در بخش انفرادی نیز چهار نماینده داشته باشد.

مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی ۷ ماه پیش و در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان توانست برای اولین بار در بخش انفرادی در مسابقات جهانی برای ایران مدال‌آوری کند. او پیش از این در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ ایتالیا نیز مدال نقره کسب کرده بود. عابدینی همچنین عنوان ارزشمند چهارم المپیک ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه دارد.

همچنین پس از مسابقات جام جهانی لهستان با تصمیم مسوولان فدراسیون شمشیربازی تیم ملی اسلحه سابر ایران تا چند روز در لهستان می‌ماند و پس از آن به مسابقات جهانی ایتالیا خواهد رفت. مسابقات جام جهانی ایتالیا حدود ۲ هفته دیگر برگزار خواهد شد. سابریست‌ها در حال حاضر سهمیه را دارند و به دنبال بهبود رنکینگ خود هستند. این تصمیم به خاطر شیوع ویروس کرونا در ایران گرفته‌شده است.

مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی اعضای تیم ملی ایران هستند. هدایت این تیم بر عهده پیمان فخری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha