۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83688372
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت کارکنان شهرداری رشت نوبت بندی شد

رشت - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت با اشاره به تصویب آیین نامه دور کاری کارکنان شهرداری این کلانشهر گفت: در این آیین نامه مواردی با هدف افزایش آمادگی و جلوگیری موثر از گسترش شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

بهراد ذاکری روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا برنامه هایی را در مجموعه شهرداری و شورا در دست داریم، افزود: برای کارکنان شهرداری شیفت کاری در نظر گرفتیم و ساعت کاری را کاهش داده ایم.

وی اظهار داشت: با تصویب آیین نامه دور کاری کارکنان شهرداری در دو بخش صف و ستاد، انجام این کار را به مدیران مناطق سپردیم تا هر جایی که لازمست تصمیماتی در باره شیفت کاری و کاهش ساعت خدمات دهی داشته باشند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت با بیان اینکه شهرداری وظایفی را در قبال مردم دارد، خاطر نشان کرد: برای گندزدایی از اتوبوس ها به طور جدی با شهردار صحبت کردیم که باید هر چه سریعتر این کار انجام شود.

وی درباره تدفین اجساد افراد ابتلا به کرونا نیز اظهار داشت: متاسفانه هنوز دستورالعمل درستی بابت تدفین افراد فوت شده مبتلا به کرونا به ما ارسال نشده بنابراین در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت با حضور مشاوران و کارشناسان بهداشت محیط آیین نامه ای تهیه شده تا با روش علمی برای دفن اقدام شود.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون چهار مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در گیلان تشخیص داده شد که از این تعداد ۲ نفر فوت کرده و ۲ نفر دیگر حالشان خوب شده است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.  

در معمولی‌ترین حالت، این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است، کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =