کرونا و تب افزایش قیمت لیموترش و سیر در بجنورد

بجنورد- ایرنا- نگرانی‌ از شیوع کرونا ویروس در جامعه، تقاضا برای خرید برخی محصولات از جمله سیر و لیموترش را در بجنورد، به شدت افزایش داده و سبب گرانی قیمت آن شده است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار بجنورد روز دوشنبه با تایید این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال افزایش تقاضا، اکنون قییمت سیر از ۱۵۰ هزار ریال در هر کیلوگرم در یکی دو هفته پیش، اکنون به ۵۰۰ هزار ریال افزایش یافته و قیمت لیموترش هم در این مدت از ۱۲۰ هزار ریال در هر کیلوگرم به ۵۰۰ هزار ریال رسیده است.  

امید فیروزه خاطرنشان کرد: سیر و لیموترش انبار شده در سطح کشور در حال اتمام است و به همین لحاظ به نظر می رسد با توجه به تقاضاهای بالا،  قیمت ها کاهش نداشته باشد.

وی با بیان اینکه قیمت لیمو شیرین و زنجبیل هم در بازار به شدت افزایش یافته است، اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم لیمو شیرین از ۷۰ هزار ریال به حدود ۲ برابر افزایش یافته است.  

وی گفت: بار زنجبیل از ۲ روز پیش به استان وارد نشده و گفته می شود که قیمت این محصول بسیار افزایش یافته، که البته قرار است فردا، محموله های زنجبیل به استان وارد شود.  

فیروزه در خصوص اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا ویروس در میدان بار بجنورد نیز گفت: به غرفه داران میدان بار، توصیه شده است که نسبت به ضدعفونی غرفه های خود اقدام کنند.

وی افزود: در بازار هم، اصناف نسبت به ضدعفونی محیط اقدام می کنند و علاوه بر آن، دستکش های یک بار مصرف در اختیار مشتریان قرار می دهند تا از نگرانی ها کاسته شده و از شیوع این بیماری پیشگیری شود.  

رییس اتحادیه میوه و تره بار بجنورد خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا با انجام اقدامات پیشگیرانه، نگرانی ها در جامعه کاهش یابد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =