ترامپ به دنبال انتخاب مدیر اطلاعات ملی و سفیر جدید در آلمان

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا پیش از سفر به هند گفت که هنوز تصمیمی در مورد مدیر جدید اطلاعات ملی اتخاذ نشده است اما به دنبال انتخاب سفیر جدید برای آلمان هستم.  

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ روز دوشنبه در زمان ترک کاخ سفید و آماده شدن برای سفر به هند در جمع خبرنگاران گفت: پس از انتخاب ریچارد گرنل به عنوان رئیس اطلاعات ملی ایالات متحده، به دنبال سفیر جدید در آلمان هستم.  
گرنل سفیر ایالات متحده در آلمان که به‌تازگی با دستور ترامپ به عنوان مدیر موقت سازمان اطلاعات ملی آمریکا منصوب شد، با گذشت دو روز از انتصابش، شماری از مشاوران ارشد اطلاعات ملی را اخراج کرد.  

ترامپ افزود: به زودی سفیر جدید آمریکا در آلمان را منصوب خواهم کرد.

به دنبال سخنان ترامپ، یک مقام ارشد دولت آمریکا به رویترز گفت که گرنل حتی در زمان تصدی پست مدیر اطلاعات ملی همچنان به عنوان سفیر آمریکا در آلمان باقی خواهد ماند.  
از آنجا که مشخص نیست که گرنل تا چه مدت به عنوان مقام ارشد اطلاعات ملی آمریکا خواهد بود، ترامپ به خبرنگاران گفت: پنج نامزد برای تصدی پست رئیس اطلاعات ملی آمریکا به طور دائم در نظر گرفته شده است.  

گرنل بلافاصله بعد از ورود به دفتر خود در ساختمان اطلاعات ملی آمریکا دو تن از مشاوران ارشد اطلاعاتی را اخراج و نیروهای جدید جایگزین آن‌ها کرد.  

به گزارش نیویورک تایمز، اگرچه انتظار می‌رود مدت زمان حفظ مدیریت گرنل در اطلاعات ملی طولانی مدت نخواهد اما او از هیچ فرصتی برای ایجاد تغییر در این سازمان اطلاعاتی مهم دریغ نکرده است.  
به دنبال تلاش گرنل برای تشکیل تیم جدید، «جوزف مگوایر» مدیر پیشین اطلاعات ملی آمریکا و «اندور هالمن» معاون او از سمت‌های خود برکنار شدند.  گرنل به هالمن که یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریکا به حساب می‌آید و سابقه حضور سه دهه در سازمان سیا دارد گفت که خدمات او دیگر مورد نیاز نیست.

 به نوشته نیویورک تایمز، هرچند گرنل به دلیل پرسروصدا بودنش در دوران فعالیت سیاسی و همچنین در دوره سفارتش در آلمان مورد انتقاد بود اما فردی وفادار به ترامپ به شمار می‌رود. او فعالیت زیادی در توئیتر دارد و مدام درباره خطر مشارکت دادن شرکت چینی هواوی در زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم در اروپا و شکست قاره سبز در تامین سهم خود از بودجه ناتو پیام منتشر می‌کند.

2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =