تدابیر لازم برای مقابله با کرونا در رضوانشهر

رضوانشهر- ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر گفت: برای مقابله با ویروس کرونا و ارائه خدمات اولیه به بیماران احتمالی مشکوک به آن، تدابیر لازم در مراکز درمانی و بیمارستان شهدای این شهرستان اندیشیده شده است.

 دکتر هوشمند عزیزی نژاد روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: خوشبختانه تا الان هیچ موردی از مراجعان ما مشکوک به این ویروس نبوده اند و مردم باید ضمن رعایت موارد بهداشتی از مسافرت های غیر ضرور اجتناب کنند.

 وی بیان کرد: تهیه پیامک های راهنما و هشداری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارسال آن بر روی تلفن همراه شهروندان از سوی مخابرات شهرستان از جمله اقدامات خوبی بود که مردم عزیز باید در این راستا توجه لازم را داشته باشند.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر با توجه به اقدامات لازم برای ارائه خدمات اولیه در صورت مشاهده افراد مشکوک به  این ویروس در شهرستان  گفت: تعداد ۲۰ تخت از امکانات بیمارستان این شهرستان را برای این امر اختصاص داده ایم و آمادگی لازم و کافی را برای ارائه خدمات اولیه به بیماران احتمالی داریم.

 دکتر عزیزی نژاد اظهار داشت: قرار است با همکاری استان، ماسک مورد نیاز شهروندان تهیه و در داروخانه ها با قیمت مصوب میان مردم توزیع شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز مکلف است بازرسان خود را برای نظارت بر روند توزیع ماسک و جلوگیری از بازار سیاه و سوء استفاده های احتمالی به کار گیرد.

 وی گفت: جلسات ستاد پیشگیری به صورت مرتب برگزار و روند اجرای مصوبات بررسی و رصد می شود.

 دکتر عزیزی نژاد، بهترین راهکار برای مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکات بهداشت فردی از جمله شستن دست‌ها بیان کرد و گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است و خانواده‌ها و دانش آموزان از خروج از خانه و تردد در مکان‌های شلوغ پرهیز کنند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و تنها یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی دارد که پاسخگوی نیاز های درمانی این منطقه نمی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =