۱۲ پرونده صنفی مرتبط با کرونا در خراسان رضوی تشکیل شد

مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی دو روز گذشته در جریان گشتهای مشترک بازرسان این سازمان و بازرسان اصناف و تعزیرات حکومتی ۱۲ پرونده تخلف با موضوع تهدید سلامت مردم در خصوص کرونا تشکیل و یک واحد صنفی در این رابطه مهر و موم شد.

مهدی مقدسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گشتهای مشترک با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی از سطح داروخانه‌ها و واحدهای صنفی فروش تجهیزات پزشکی و برخی واحدهای فروش مواد ضدعفونی کننده و شست و شو انجام می‌گیرد که برخی از آنها به دلیل افزایش تقاضا در خصوص ملزومات پیشگیری از بیماری کرونا مانند ماسک، ژل و سایر مواد ضدعفونی کننده اقدام به گران فروشی یا خودداری از عرضه می‌کنند.

وی اضافه کرد: فروش ملزومات مربوط به پیشگیری از کرونا در صنوف مرتبط با تجهیزات پزشکی ممنوع شده است و این واحدها فقط مجاز هستند کالاهایی که از قبل در اختیار داشتند را به همان قیمتی که قبلا خریداری کرده اند به فروش برسانند و دیگر قادر نخواهند بود از کارخانه‌ها خرید جدیدی در مورد این ملزومات داشته باشند.

کارشناس مسوول رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از این پس فروش ملزومات پیشگیری از کرونا فقط از راههایی که وزارت بهداشت اعلام می‌کند قابل انجام خواهد بود.

مقدسی افزود: پرونده‌ای که در خصوص گران فروشی یا خودداری از عرضه ملزومات پیشگیری از کرونا تشکیل می‌شود پرونده تخلف صنفی نیست و عنوان "تهدید برای سلامت مردم" به این پرونده‌ها اطلاق و متهمان آن به دادسرا منتقل می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =