مورد ابتلا به کرونا در خلخال مشاهده نشده است

اردبیل _ایرنا_رییس دانشکده علوم پزشکی وخدمات بهداشتی،درمانی خلخال گفت: تا به امروز هیچ مورد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

دکتر ابوالفضل باقری شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: تا امروز هیچ مورد مثبتی از وجود ویروس کرونا در مراکز درمانی، درمانگاهی و خانه‌های بهداشت روستایی این شهرستان مشاهده ،گزارش و ثبت نشده و شایعات مربوط به ابتلای چند نفر به این ویروس در خلخال کاملا بی‌اساس است.

وی افزود: با رعایت بهداشت فردی و  با پرهیز از روبوسی کردن، دست دادن و حضور در محافل عمومی می‌توان احتمال ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد.

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهارداشت: مردم به هیچ وجه از داروخانه‌ها ماسک‌های گران‌قیمت نخرند چرا که وزارت بهداشت در روزهای آینده مقدار قابل توجهی ماسک در اختیار دانشکده‌های علوم پزشکی، مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت قرار خواهد داد که علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده سودجویان در بازار، ماسک به صورت رایگان به دست مردم برسد. 

باقری با بیان اینکه رعایت بهدشت فردی تنها راهکار مقابله با گسترس ویروس کرونا است، گفت: استفاده از ماسک‌های معمولی توانایی جلوگیری کامل از ابتلا به این ویروس را ندارد و حتی ماسک‌های مخصوص فیلتردار مورد تایید وزارت بهداشت و درمان تا زمان بسیار محدود کاربرد دارد.

فریدون بابایی ،فرماندار و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی خلخال نیز در گفت و گو با ایرنا شایعات مربوط به انتقال بیماران کرونای استان به بیمارستان خلخال را بی‌اساس دانسته و گفت: این گونه صحبت‌ها کذب محض است.

وی اظهارکرد: مرکز تروما در شهر اردبیل برای بستری بیماران احتمالی کرونا در نظر گرفته شده و همچنین قسمتی از بیمارستان‌های سایر شهرها نیز برای پذیرش بیماران مشکوک همان شهر ضدعفونی و بعنوان یک فضای ایزوله آماده‌سازی شده که این اقدام در بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال نیز جهت خدمات بهتر به مردم صورت گرفته  است.

فرماندار خلخال از عموم شهروندان خواست که به شایعات مختلف در خصوص این بیماری بی‌اعتنا بوده و اخبار مربوط به وقایع شهرستان را فقط از طریق خبرگزاری‌ها و منابع رسمی  دنبال کنند.

بابایی اظهارکرد: طی جلسه ستاد پیشگیری بیماری کرونا مقرر شد هرگونه اخبار مربوط به این بیماری از طریق دانشکده علوم پزشکی خلخال منعکس شود و مقرر شد در جهت اطلاع‌رسانی و انتشار پیام‌های بهداشتی، همکاری بیشتری بین دانشکده علوم پزشکی و مرکز بهداشت خلخال با رسانه‌های رسمی صورت پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =