کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ رضوی تعطیل شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ رضوی گفت: کتابخانه‌های عمومی این استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا و انجام فرایند ضد عفونی کردن کتابخانه ها اخذ شد.
وی ادامه داد: در این راستا با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان هفته جاری تعطیل می‌باشد.
وی گفت: ادارات کل و ادارات ستادی در شهرستان‌ها دایر و به ارائه خدمات مشغول هستند.
۲۱۴ کتابخانه عمومی و مشارکتی در استان خراسان رضوی فعال است و تعداد اعضای این کتابخانه‌ها نیز از ۱۸۹ هزار و ۵۲۹ نفر در سال گذشته به ۲۵۵ هزار و ۲۱۴ نفر در سال جاری رسیده‌ است.
همچنین امروز نظر به ضرورت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت آحاد مردم استان، ستاد ویژه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تصویب کرد تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و مهدهای کودک برای ضد عفونی مراکز عمومی، ادامه فرایند آموزش عوامل دست‌اندرکار و خدمات رسان و توجه به رفع دغدغه‌های فکری والدین، از روز دوشنبه لغایت چهارشنبه این هفته تعطیل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =