شهردار شیراز بر ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل شهری تاکید کرد

شیراز-ایرنا- شهردار شیراز بر بسیج تمام امکانات مدیریت شهری این کلانشهر برای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: ناوگان عمومی حمل و نقل شیراز به طور مداوم باید گندزدایی و ضدعفونی شود.

حیدر اسکندرپور، یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز که با هدف افزایش آمادگی شهر برای مقابله با ویروس کرونا برگزار شده بود، بر آمادگی مجموعه مدیریت شهری به منظور افزایش ایمنی و سلامت شهروندان با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط همچون علوم پزشکی تاکید کرد.

وی با اشاره به ضد عفونی کردن مترو در روز یکم اسفند ۹۸ گفت: امور مرتبط با گندزدایی و ضد عفونی اتوبوس‌ها، مترو و تاکسی با هماهنگی نماینده دانشگاه علوم پزشکی شیراز و توسط افراد دارای صلاحیت به صورت دوره‌ای و تا پایان شیوع بیماری انجام شود.

مترو شیراز ضد عفونی شد

وی اضافه کرد: سازمان مدیریت پسماند به دلیل ارتباط مستقیم کارکنان آن با پسماندها و زباله‌های مختلف از مهمترین حوزه‌هایی است که باید به مقوله پیشگری از بیماری در آن توجه ویژه شود و به همین سبب این سازمان باید علاوه بر اقدامات پیشگیرانه معمول، نسبت به تهیه لباس و ادوات مخصوص برای پرسنل مرتبط با جمع‌آوری زباله‌های عفونی اقدام کند.

شهردار شیراز با اشاره به لزوم توجه هر چه بیشتر به نظافت سرویس‌های بهداشتی عمومی، گفت: امور مربوط به نظافت و ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی عمومی در بوستان‌ها توسط سازمان سیما، منظر و در سطح معابر توسط سازمان پسماند باید به صورت دوره‌ای انجام و به سلامت شهروندان توجه ویژه شود.

اسکندرپور همچنین جمع‌آوری افراد بی‌خانمان را یکی دیگر از اقدامات ضروری برای افزایش بهداشت عمومی در سطح شهر دانست و اظهار داشت: تا کنون اقدامات خوبی برای جمع‌آوری افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر شده است و با توجه به شرایط کنونی، اداره آسیب‌دیدگان اجتماعی باید به صورت دائم نسبت به جمع‌آوری افراد بی‌خانمان در سطح شهر به ویژه در پایانه‌ها اقدام کند.

وی بر ضرورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با شهرداری به منظور فرهنگسازی و تبلیغات در سطح شهر برای پیشگیری از بیماری کرونا تاکید و بیان کرد: اطلاع رسانی و آموزش در زمینه پیشگیری و مواجهه با این بیماری به صورت بنر، پوستر، استند و ... توسط معاونت برنامه‌ریزی و سازمان فرهنگی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.

شهردار شیراز ادامه داد: به همه مدیران نیز ابلاغ شده است که برای پرسنلی که به هر نحوی احساس بیماری می‌کنند تا زمان بهبود کامل مرخصی لحاظ شود و در صورت لزوم به صورت دورکاری امور پیگیری شود تا از انتقال هر گونه آلودگی احتمالی به پرسنل و مردم جلوگیری شود.

اسکندرپور، ضمن تاکید به مدیران شهری برای انجام صحیح و به موقع امور مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این اقدامات با هدف افزایش تاب‌آوری شهر برای مقابله با ویروس کرونا است و نباید فضای ترس از بیماری و التهاب در شهر حاکم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha