وزیر بهداشت: مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توصیه می‌کنم مردم فعلا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

سعید نمکی روز یکشنبه در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که آیا در ورودی و خروجی فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و مترو برای افرادی که قصد سفر دارند، تهمیداتی برای پیشگیری از ابتلا و گسترش ویروس کرونا اندیشیده شده، اظهار داشت: من اولا" توصیه می کنم که مردم تا می توانند فعلا به سفر نروند و این خیلی کار مناسبی نیست، اما ما اتوبوس ها، قطارها و هواپیماها و نظایر آن را ضد عفونی می کنیم.

وی ادامه داد: ما تمامی ورودی های کشور را از همان اول با قطع پروازها از چین بستیم و در ۳۶ مبداء ورودی زمینی، هوایی و دریایی این کار را انجام دادیم و تمامی ورودی ها را چک کردیم و تمامی موارد مشکوک را بررسی و ارزیابی کردیم و آنهایی را که لازم بود به قرنطینه بردیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: در زمان حاضر هم آمادگی داریم و اعلام کردیم که گواهی سلامت به تمامی افرادی که می خواهند از کشور خارج بشوند، بدهیم که الان در فرودگاه این کار را انجام می دهیم اما برای اینکه مبادا فردی خودش مشکوک، خانواده اش سالم یا بعلکس باشند و این موضوع مانع از سفر جمعی اش بشود، خواهش کردیم مردم ۲۴ ساعت قبل از پرواز در محلی که ما اعلام می کنیم حضور پیدا کنند و برای صدور گواهی سلامت اقدام کنند.

نمکی در پاسخ به این سوال که آخرین آمار جدید بیماری کرونا در ایران چقدر است، گفت: آخرین آماری که عرض کردم در رابطه با موارد جدید ۱۵ مورد جدید است که گزارش و تایید شده که ۳ مورد آن آزمایش شده و سه مورد مرگ هم داشته ایم.

ویروس کرونا از دی ماه گذشته تا کنون بیش از دو هزار قربانی گرفته است. تقریبا تمامی جانباختگان از چین، ‌کشوری که ویروس از آنجا شیوع پیدا کرد، هستند. چهار نفر نیز در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌ اند. ایران بعد از چین دومین آمار فوتی کرونا در جهان را دارد.
بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان ۲ هزار و ۲۳۳ تن را گرفته است.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (یکشنبه) گفت: تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران به هشت و تعداد مبتلایان به ۴۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =