موردی از ابتلا به کرونا میان دانشجویان فنی‌وحرفه ای گزارش نشده است

تهران- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در میان دانشجویان این دانشگاه اعلام نشده است.

غلامرضا کیانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه ایرنا ضمن اعلام اینکه تاکنون گزارشی از مشکوک بودن یا ابتلا به ویروس کرونا میان دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای گزارش نشده است، اظهار داشت: این دانشگاه در تعطیلی خوابگاه ها، کلاس ها و برنامه های آموزشی خود مطابق دستور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عمل می کند.

وی تاکید کرد: این دانشگاه همچنین در انتظار پاسخ معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ادامه روند آموزشی و وضعیت تعطیلی خوابگاه های خود است.

به گزارش ایرنا، دانشگاه فنی و حرفه ای به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور کمیته ویژه‌ای به منظور اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم برای کنترل و پیشگیری از این بیماری در سازمان مرکزی دانشگاه تشکیل داده است.
در نخستین نشست این کمیته ۱۸ مورد به تصویب و ابلاغ دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور رسید.
ایجاد جو روانی آرام و پرهیز از ترس و واهمه و اطلاع رسانی دقیق و بهنگام، تأکید بر ارائه آموزش‌های عمومی به دانشجویان و کارکنان در راستای روش‌های پیشگیری و مقابله با بیماری خصوصاً در خوابگاه های دانشجویی، رعایت بهداشت فردی به ویژه شست وشوی مکرّر و صحیح دست‌ها با آب و صابون یا با استفاده از ژل‌های ضدعفونی‌کننده، چاپ و نصب بنر و توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی در سطح واحد های تابعه (پیوست نامه)، لغو تمامی سیمنارها، کنفرانس ها و همایش‌های غیرضروری در اسفندماه جاری، استفاده از وسایل شخصی نظیر ظروف غذا، قاشق، چنگال و مهر نماز ازجمله موضوعات مورد تاکید است. 

مراقبت در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس، تاکسی و آژانس، نصب مخازن ژل‌های ضدعفونی در ورودی‌های سالن‌های غذاخوری، ضدعفونی کردن محیط اماکن آموزشی و رفاهی و خودروهای عمومی، حضور پزشک و کارشناس بهداشت در خوابگاه های دانشجویی و لزوم هماهنگی برای انتقال موارد مشکوک بیماری به مراکز درمانی، موجه شدن غیبت دانشجویانی که علایم ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا و بیماری های ویروسی مشابه را دارند، پرهیز جدی از انجام مأموریت های اداری غیرضروری و لزوم قرار دادن مواد ضدعفونی کننده در کنار دستگاه های ثبت ساعت (کارت زنی) یا اتخاذ ترتیب دیگری برای ثبت ورود و خروج کارکنان با عنایت به شرایط موجود از جمله موارد به تصویب رسیده در این کمیته است.

مجتبی خالدی سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا روز گذشته اعلام کرد: تا این لحظه ۷۸۵ فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا از بین هزاران فرد مراجعه کننده از مطب ها و کلینیک ها به مراکز وزارت بهداشت تحت آزمایش قرار گرفته اند و در مجموع تاکنون مبتلایان به این ویروس به ۲۸ نفر رسید.

وی یادآور شد: از بین ۱۰ نفر بیمار جدید شناسایی شده، هشت نفر در شهر قم بوده و دو نفر بیماران بستری در تهران هستند که از قم ارجاع شده اند. ۱۸ مورد مبتلای قبلی که تا روز گذشته شناسایی شده بودند نیز شامل دو مورد در استان گیلان، چهار مورد در تهران و ۱۲ مورد در استان قم است.

وی تصریح کرد: بنابراین اغلب مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند و ابتلای آنها به ویروس کرونای جدید و بیماری کووید ۱۹ ثابت شده است، ساکن قم بوده یا در روزها و هفته های گذشته به قم سفر داشته اند.

یادآور می شود، از زمان شروع ویروس کرونا در چین تاکنون ۲ هزار و ۳۶۲ نفر جان خود را در این کشور از دست داده اند و گسترش این ویروس به ۳۰ کشور جهان، ۱۹ کشته بر جای گذاشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =