ادامه تعطیلی مدارس منوط به تصمیم وزارت بهداشت است

تهران - ایرنا - سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: تصمیم گیری درباره ادامه تعطیلی مدارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شده‌است و آموزش و پرورش تصمیمات را عملی می‌کند.

مسعود ثقفی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش افزود: مدارس امروز - دوشنبه - تعطیل است و تعطیلی روزهای آینده هم با نظر وزارت بهداشت مشخص می شود که هنوز تصمیمی برای روزهای آینده گرفته نشده است.

وی درباره اقدامات مدارس برای پیشگیری از شیوع کرونا خاطرنشان کرد:مدارس از مدت ها قبل یک سری اقدامات را شروع کرده بودند که یکی از آنها پخش بروشور شیوه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و آنفولانزا است، همچنین این مطالب را برای مطالعه در سایت آموزش و پرورش قرار داده ایم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: تلاش بر این است که فضای مدرسه از نظر سلامت جسمانی دانش آموزان در وضعیت مطلوب باشد.

ثقفی یادآور شد: مدارس در این روزها ضدعفونی می شوند تا شرایط برای حضور دانش آموزان فراهم شود اما برای تعطیلی بیشتر مدارس منتظر تصمیم وزارت بهداشت هستیم.

وی تاکید کرد: ابتلا به ویروس کرونا برای سنین مختلف تفاوت چندانی ندارد، همه افراد از جمله دانش آموزان در گروه های سنی مختلف در معرض این ویروس قرار دارند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران همچنین گفت: در روزهای گذشته عده ای در شبکه های مجازی شایعاتی را پخش کردند که برخی سنین در معرض ابتلا به کرونا قرار ندارند اما این موضوع اشتباه است و حتی نوزادان هم می توانند از این ویروس آسیب ببینند.

به گزارش ایرنا، بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.

براساس آمار وزارت بهداشت تاکنون هشت نفر در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته و ۴۳ نفر نیز در ایران مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =