۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2391
کد خبر: 83687326
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک در استانبول

آنکارا- ایرنا- نمایشگاه مشترک نقاشان ایرانی و ترک با عنوان «فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر» امروز (یک شنبه) در استانبول گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز یکشنبه، نمایشگاه نقاشی با عنوان «فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر» متشکل از آثار هنرمندان دو کشور امروز در مرکز فرهنگ و هنر غازی‌عثمان‌پاشای استانبول گشایش یافت.

احمد بلبل، معاون شهردار غازی‌عثمان‌پاشا طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با بیان اینکه ترکیه و ایران از اشتراکات فرهنگی بسیاری برخوردار هستند، گفت: در این نمایشگاه ۳۶ اثر از ۲۶ هنرمند ترک و ایرانی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

سوگی اونور، یکی از نقاشان ترک که آثار وی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، به خبرنگار «آناتولی» گفت: با هنر نقاشی در ۴۰ سالگی آشنا شدم. در ۲-۳ سال اخیر نیز کاملا به این هنر تمرکز کردم. علاقه‌مندان به این هنر می‌توانند با بازدید از این نمایشگاه ۳ تابلوی نقاشی را که کشیده‌ام، ببینند.

مهدی اهورایی، هنرمند ایرانی نیز درباره این نمایشگاه گفت: ترکیه و ایران اشتراکات فرهنگی زیادی دارند. در هر دو کشور با نقاشان بسیار با استعدادی آشنا شدم. هنرمندانی که آثار آنها در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده، بسیار با استعداد هستند. در این نمایشگاه ۲ تابلوی نقاشی من نیز به نمایش گذاشته شده است. از شهرداری غازی‌عثمان‌پاشا بابت فراهم ساختن چنین فرصتی قدردانی می‌کنم.

 نمایشگاه نقاشی «فرهنگ ایران و ترکیه با زبان مشترک هنر» تا ۲۹ فوریه برای بازدید علاقه‌مندان و دوستداران هنر نقاشی دایر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =