طرح لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور، اجرایی شد

تهران - ایرنا - رییس شبکه فن بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرایی شدن طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان » را گامی در جهت گسترش عدالت اجتماعی در حوزه فناوری خواند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میلاد صدرخانلو گفت: طرح شبکه فن بازار ملی ایران (از زیر مجموعه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، طرحی خاص برای لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور را تدوین کرد و منابع تامین شده که از صندوق نوآوری و شکوفایی است را با همکاری صندوق توسعه فناوری‌های نوین اجرایی کرد.

شبکه بروکرها

رییس شبکه فن بازار ملی ایران در ادامه با اشاره به ضرورت‌های اجرای چنین طرحی، افزود: در اجرایی کردن طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور از شبکه کشوری، بروکرهای شبکه فن بازار ملی ایران کمک گرفته شده است و آنها هم در مرحله نیاز سنجی و هم در مرحله ارزیابی درخواست‌ها، به اجرایی شدن این طرح کمک می‌کنند.

عدالت اجتماعی

صدرخانلو، با توضیح اقدامات انجام گرفته برای اجرای بهینه‌تر این طرح، بیان داشت: این احساس وجود داشت که طرح‌های مرتبط با لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور، آنچنان که باید و شاید به تمام کشور تسری پیدا نمی‌کند و تنها مختص پایتخت و چند شهر بزرگ هستند.  

وی افزود: شبکه سراسری فن بازار ملی ایران این ظرفیت را در اختیار دارد تا با تسری این طرح به تمام کشور و به ویژه شهرهای کوچک و کم برخوردار، گامی در جهت اجرای عدالت اجتماعی در حوزه فناوری بردارد.

روش اطلاع رسانی

صدرخانلو، نحوه اطلاع رسانی در مورد این طرح را به دو روش عنوان کرد و افزود: ابتدا اطلاع رسانی با کمک بروکرهای شبکه فن بازار ملی ایران در سراسر کشور انجام می‌گیرد و به موازات آن یک اطلاع رسانی خاص، مختص جامعه هدف طراحی شده است تا بتوان بهترین اثر بخشی ممکن را از این طرح به دست آورد.

خط اعتباری

این طرح ‌به شرکت‌های فناور و دانش بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار، ارائه کنند. خط اعتباری تامین شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق‌‎ توسعه فناوری های نوین به این طرح اختصاص می‌یابد.

شرکت‌های فناور و دانش بنیان مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر  به سامانه شبکه فن بازار ملی ایران  به نشانیwww.techmart.irمراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =