ضد عفونی مکان‌های اجتماع به همه دستگاه‌های اجرایی اصفهان ابلاغ شد

اصفهان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ضد عفونی کردن مکان‌های اجتماع برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از بیماری کرونا به همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای خدمات‌رسان استان مانند شهرداری‌ها ابلاغ شد.

آرش نجیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آخرین اقدام‌های انجام شده در اصفهان برای پیشگیری از بیماری کرونا  افزود: واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت استان، مسوول نظارت بر روند ضد عفونی کردن مکان‌های تجمیع مانند مدرسه، دانشگاه، مسجد، اتوبوس و قطار شهری است.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدام‌ها، تشکیل کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی با حضور مسوولان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف با هدف ایجاد وحدت رویه در مباحث آموزشی و تهیه پیوست رسانه‌ای بود.

نجیمی با اشاره به اینکه عصر امروز یکشنبه، جلسه واکنش سریع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس در روزهای آینده نیز عصر امروز با محوریت دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نتیجه نهایی درباره تعطیلی مدارس در کوتاهترین زمان ممکن اطلاع‌رسانی خواهد شد، درباره دیر اعلام شدن خبر تعطیلی مدرسه‌ها در شنبه شب، تصریح کرد: هماهنگی بین بخش‌های مختلف در این زمینه به‌طول انجامید.

دیر اعلام شدن خبر تعطیلی مدرسه‌های اصفهان در ساعت ۲۳ شنبه شب، انتقادهایی را در بین مردم به همراه داشت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه تا کنون هیچ مورد قطعی از ابتلا به کرونا در این استان گزارش نشده است، گفت: کمبودهایی در عرضه ماسک پزشکی وجود دارد و اقدام‌های لازم برای رفع مشکل مالی سه واحد تولید کننده ماسک در اصفهان برای خرید مواد اولیه در حال انجام است.

نجیمی خاطرنشان کرد: کیت‌های تشخیص ویروس کرونا نیز دو تا سه روز آینده به اصفهان می‌رسد و آزمایش‌های تشخیص این بیماری در بین افراد مشکوک استان و برخی استان‌های همجوار در اصفهان انجام خواهد شد.

مدرسه‌های ۶ ناحیه کلانشهر اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل امروز یکشنبه چهارم اسفند به‌منظور ایمن سازی، ضدعفونی کردن و گندزدایی با هدف حفظ سلامتی دانش‌آموزان تعطیل شد.

همچنین دانشگاه‌های اصفهان به همراه ۹ استان دیگر تا پایان این هفته به منظور جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا تعطیل است.

بر اساس آخرین اطلاعات، کل آمار مبتلایان شناسایی شده به ویروس کرونای جدید در ایران ۴۳ نفر است که از این تعداد هشت نفر در قم، تهران، گیلان، مرکزی و مازندران جان خود را از دست دادند.

بر اساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونای جدید تاکنون ۷۸ هزار و ۸۶۶ نفر به این ویروس مبتلا شده اند و دو هزار ۴۶۴ نفر جان خود را از دست داده اند؛ از مجموع مبتلایان به این ویروس تاکنون ۲۳ هزار و ۳۳۴ هزار نفر بهبود یافته اند و ۵۳ هزار و ۶۸ نفر هنوز مبتلا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =