سید موسی موسوی منتخب مردم لامرد و مهر در مجلس یازدهم شد

شیراز-ایرنا- سید موسی موسوی که در دوره نهم نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی بود، پس از چهار سال دوری از کرسی مجلس این بار به عنوان منتخب این حوزه راهی خانه ملت شد.

براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور سید موسی موسوی با ۳۷ هزار و ۷۳۶ رای از مجموع ۷۶ هزار و ۲۷۶ رای پیروز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لامرد و مهر شد.
رقیب اصلی او در این انتخابات محسن علوی نماینده فعلی لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و فرزند وزیر اطلاعات بود که در انتخابات دوم اسفندماه ۳۱ هزار و ۲۹۰ رای کسب کرد.
سید موسی موسوی متخصص جراحی عمومی با ۳۰ سال سابقه طبابت در شیراز است و در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به گازخیز بودن شهرستان‌های لامرد و مهر به عضویت کمیسیون انرژی درآمد و دبیر کمیسیون انرژی مجلس بود. 
شهرستان‌های لامرد و مهر در جنوب استان فارس واقع هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه دوم اسفندماه در ۱۵ حوزه انتخابیه فارس برگزار شد.
بنا بر اعلام رییس ستاد انتخابات فارس، حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که در نهایت، ۴۲.۹۹ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند؛ بیشترین مشارکت مربوط به حوزه انتخابیه ممسنی و رستم با ۷۶.۹۶ درصد و کمترین مشارکت مربوط به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان با ۲۵.۲۴ درصد بود.
سید احمد احمدی زاده افزود: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹۲۴ نفر نام نویسی کردند و ۱۰ داوطلب نیز از سایر استان‌ها حوزه انتخابیه خود را به فارس منتقل کرد و تعداد داوطلبان به ۹۳۴ نفر رسید.
رییس ستاد انتخابات فارس گفت: ۳۶۶ نفر در آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند، ۲۱۶ نفر نیز از ابتدای روند ثبت نام تا روز انتخابات از عرصه رقابت انتخاباتی انصراف دادند.
احمدی‌زاده افزود: در نهایت ۲۱۴ نفر برای ۱۸ کرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت کردند که نتایج حوزه‌های انتخابیه مشخص شده و باید به تایید شورای نگهبان برسد و پس از تایید اعتبارنامه آنان، به عنوان نماینده مردم ایفای نقش می‌کنند.
نتایج انتخابات مجلس یازدهم پس از تایید نهایی توسط شورای نگهبان رسمیت می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha