انتخابات تبلیغات دروغین دشمنان را خنثی کرد

بندرعباس- ایرنا-فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: انتخابات نشان داد یاوه‌گویی وتبلیغات دروغین دشمنان و منافقان در اراده ملت ایران تاثیری ندارد و انقلاب اسلامی به راه عزتمند خود ادامه می‌دهد.

سردار غلامرضا جعفری روز یک‌شنبه درجمع کارکنان این نیرو افزود: انتخابات صحنه تبلور عشق مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مجاهدت و حرکت جهادی سبزپوشان ناجا در تامین امنیت انتخابات زمینه ساز خلق حماسه باشکوه ملت را نشان داد.

وی، با بیان اینکه انتخابات سال جاری بار دیگر برگ زرینی در کارنامه نیروی انتظامی بود، افزود: کارکنان انتظامی هرمزگان در عرصه انتخابات دو وظیفه مهم حفاظت از صندوق آرا و مشارکت خود به همراه خانواده را به نحو احسن انجام دادند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با یادآوری افتخارآفرینی کارکنان ناجا در کنار مردم همیشه در صحنه برای برقراری مقتدرانه امنیت انتخابات، ابرازداشت: کارکنان نظم و امنیت نیز بار دیگر ثابت کردند که در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و رهبر انقلاب لحظه‌ای عقب نخواهند نشست.

سردار جعفری اضافه کرد: ملت ایران در راه پاسداشت موجودیت، هویت و ارزش های اصیل خویش،همواره از جان مایه گذاشته و حماسه‌ها آفریده است.

وی ، از حضور مقتدرانه کارکنان نیروی انتظامی استان هرمزگان در برقراری امنیت و آرامش شهروندان قدردانی کرد.

در انتخابات دوم اسفندماه جاری مشارکت ۵۰درصدی در هرمزگان رقم زده شده وسه منتخب از حوزه مرکزی استان، یک نفر از شرق ویک نفر از غرب استان مشخص شدند.

۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد برای دریافت پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه ۹۸ مورد قضاوت رای‌دهندگان در این استان شدند.

با اعلام ستاد انتخابات هرمزگان، در حوزه انتخابیه مرکزی (بندرعباس، قشم، خمیر، وموسی و حاجی آباد) از مجموع ۲۹۲ هزار و ۲۹۰ رای ماخوذه صحیح احمد مرادی با ۱۶۷ هزار و ۸۴ رأی، محمد آشوری تازیانی با ۹۳ هزار و ۸۴۲ رای و منصور آرامی با ۸۷ هزار و ۸۷۰ رای به عنوان نمایندگان منتخب مردم در حوزه مرکزی استان برگزیده شدند.

هم‌چنین طبق نتایج اعلام شده در حوزه شرق نیز حسین رییسی و حوزه غرب نیز احمد جباری به عنوان نمایندگان مردم برای حضور در مجلس یازدهم انتخاب شدند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب کردند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیاربوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =