مجتمع اوج نهاجا براساس نیاز به تولید قطعات ایجاد شده است

تهران- ایرنا- رییس دفتر فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه مجتمع اوج نهاجا براساس نیاز به تولید قطعات و استفاده از تجهیزات و نوسازی ایجاد شده، گفت: مطالبه رهبری از نیروی هوایی موجب به وجود آمدن مسیر جدید در این نیرو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ بسیجی محمد شیرازی روز یکشنبه در بازدید از مجتمع اوج نیروی هوایی ارتش، ضمن تقدیر و تشکر از فرمانده نهاجا و کارکنان این نیرو اظهار داشت: حضور و بازدید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال‌های گذشته از مجتمع اوج نهاجا موجب دل‌گرمی و روحیه گرفتن کارکنان و باعث به وجود آمدن مسیر جدیدی در نیروی هوایی شد.

رییس دفتر فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اهمیت نیروی انسانی جوان و کارآمد گفت: این مجتمع براساس تدابیر رهبر معظم انقلاب و احساس نیاز تولید قطعات، ایجاد شد و طبق فرمایشات ایشان باید کار را از دانشگاه و دانشجویان شروع کنیم و فرصت مغتنمی است که دانشجویان ضمن توانمندسازی خود در این رشته، در آینده به اساتید همین مجتمع تبدیل شوند.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ما باید از این ظرفیت‌ها استفاده بیشتری کرده و نگاهمان را براساس تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عمیق‌تر کنیم.

رییس دفتر فرمانده معظم کل قوا با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به پشتیبانی نیروی هوایی ارتش از محور مقاومت در جنگ با داعش و الگوگیری کشورهای سوریه و عراق از نیروی بسیج مردمی اشاره کردو افزود: تا زمانی که مردم در این کشورها به کمک ارتش و حکومت خود نیامدند توانی برای مقابله با داعش نبود و این گروه متخاصم افراطی براساس راهبرد ارعاب و کشتار در حال پیشروی بود ولی به محض الگوگیری از بسیج مردمی که در ایران اسلامی توسط حضرت امام خمینی(ره) در زمان جنگ ایجاد شده بود، توانستند بر گروه‌های تکفیری داعش غلبه کنند.

وی با مقایسه نیروی هوایی ارتش سال‌های قبل و پس از انقلاب افزود: نیروی هوایی نیروی محبوب مردم، رهبری و دارای عناصر برجسته و توانمند است که بعد از انقلاب و با تدابیر رهبری معظم انقلاب توانست، «باور ما نمی‌توانیم قطعه‌ای را تولید کنیم» را تغییر دهد و با فرصت دادن به جوانان متخصص، در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شود.

همچنین در این برنامه سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش،  مجتمع اوج را مجتمعی راهبردی، با زیرساخت‌های پیشرفته عنوان کرد و گفت: این مرکز با درایت پیشکسوتان این نیرو ایجاد و در راستای خودکفایی در قطعه‌سازی تجهیزات پرنده فعالیت کرده و با فعال کردن سامانه‌ها، تجهیزات زیرساختی را حفظ و برای نوسازی آنها با فناوری‌های پیشرفته تلاش می‌کند.

وی با اشاره به بحث نیروی انسانی موجود و برای افزایش رشد و پیشرفت شتابنده این مجتمع عنوان داشت: کارکنان ما در این مرکز دارای سابقه بالا و در آستانه بازنشستگی به سر می‌برند و به همین منظور دانشجویان وظیفه با رشته‌های تحصیلی مرتبط در این بخش‌ها بکارگیری شده‌اند که علاوه بر آموزش، تخصص لازم را نیز کسب می‌کنند که این امر ضمن خوش‌بینی این افراد به نظام آنها را نسبت به زندگی امیدوار می‌کند و ما قطعا بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز را از بین این افراد گزینش و جایگزین خواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به فعالیت‌های پهپادی در این مرکز خاطرنشان کرد: بخش پهپادی جزو بخش‌های راهبردی و اساسی ما در نیروی هوایی است که علاوه بر حوزه مراقبت و شناسایی در بحث رزمی هم قابل استفاده است و امیدواریم با استفاده از تمام منابع موجود در کشور، مرکزی مشترک طراحی بین نیروی هوایی و صنعت را شکل بدهیم که طبق نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به دور از موازی‌کاری باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =