حال یکی از زخمی‌های زلزله قطور وخیم است

ارومیه- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی گفت: حال یکی از زخمی‌های زلزله قطور وخیم گزارش شده و اقدامات درمانی بر روی این فرد در حال انجام است.

محمد حسنلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فرد، دختری ۱۰ ساله است که در یکی از روستاهای کانون زمین‌لرزه قطور خوی بر اثر شدت زلزله مصدوم و توسط تیم اورژانس، راهی بیمارستان قمر بنی هاشم این شهرستان شده‌است.

وی اضافه کرد: تا ساعت ۱۲ امروز، ۱۲ مصدوم زلزله قطور خوی به بیمارستان قمر بنی هاشم اعزام و ۱۱ نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

وی بیان کرد: زخمی‌های دیگری در مسیر این بیمارستان هستند که به محض ورود، عملیات درمانی روی آنها صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین یا ریشتر ساعت ۹:۲۳ صبح امروز، یکشنبه حوالی شهر قطور خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.

طبق گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۹، عرض جغرافیایی ۳۸.۵۲ و عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زمین‌لرزه در ۱۷ کیلومتری قطور، ۳۱ کیلومتری خوی و ۱۱۵ کیلومتری شهر ارومیه بود اما لرزه را مردم در شهرستان‌های ارومیه، تبریز، اسکو، سلماس و سهند نیز احساس کردند.

طبق آمار اعلامی، خانه‌های ۴۳ روستا در شهرستان‌های خوی و سلماس بر اثر زلزله صبح امروز «قطور» خسارت دیده است.

طی ۱۰ روز گذشته پنج زمین لرزه دیگر، منطقه قطور خوی را لرزانده بود که البته خسارتی نداشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =