کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛ بذری و ابراهیمی فینالیست شدند

تهران- ایرنا- ۲ نماینده کشورمان به دیدار فینال مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند و ۳ کشتی‌گیر دیگر به دیدار رده‌بندی رفتند.

مسابقات پنج وزن دوم سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) به وقت محلی در شهر دهلی‌نو در کشور هند در حال برگزاری است که در پایان رقابت‌های مقدماتی «احمد بذری» و «محمدجواد ابراهیمی» در اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و «مجید داستان»، «مصطفی حسین‌خانی» و «محمدجواد ابراهیمی» در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم «مجید داستان» در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر «گامبایار نامسرای» از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب «اولوبک ژولدوشبیکوف» دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از قرقیزستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد. داستان در این گروه مقابل «نوربولات عبدالله‌یف» از قزاقستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار رده‌بندی شد. حریف وی در این دیدار «راحول آواره» از هند است.

در وزن ۷۴ کیلوگرم «مصطفی حسین‌خانی» در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر «بک‌جان ژامبولوف» از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل «جیتیندر» از هند با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت. حسین‌خانی در این گروه «پارینا چامنانجان» از  تایلند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف «سومیابازار زاندانبود» از مغولستان می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم «احمد بذری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ «عظمت دولت بیکوف» دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۶ بر ۵  «عیسی شاپیف» از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. بذری در دیدار نهایی به مصاف «شوتارو یامادا» از ژاپن می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم «محمدجواد ابراهیمی» در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ «ایلیسخان چیلایف» از قزاقستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۲ «آجی نیاز صفرنیازاف» از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. ابراهیمی در این دیدار به مصاف «تاکوما اوتسو» از ژاپن می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «پرویز هادی» در دور نخست با نتیجه ۱۴ بر ۴ «عمر سارم» از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «آیال لازاریف» قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. هادی در این مرحله مقابل «یوسوپ باتیرمورزایف» از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha