۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83686918
۱ نفر

برچسب‌ها

 مدارس اصفهان برای مقابله با ویروس کرونا ضد عفونی شد

اصفهان - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: کار ضد عفونی کردن برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان و پیشگیری از بیماری کرونا در همه مدرسه‌های این استان با هماهنگی مراکز بهداشت شهرستان‌ها، انجام شد.

دست‌کم ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در بیش از پنج هزار واحد آموزشی استان اصفهان تحصیل می‌کنند.

رحمت‌الله ممیز روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کار ضد عفونی کردن مدرسه‌های استان از صبح دیروز در همه شهرستان‌ها شروع شد و حتی در برخی مناطق مانند فریدونشهر با کمبود الکل بهداشتی برای این کار مواجه شدند.

وی با بیان اینکه برای ضد عفونی کردن محیط مدرسه‌ها و کلاس‌های درس بر اساس دستور و راهنمایی‌های مراکز بهداشت اقدام شد، خاطرنشان کرد: برای این کار از موادی مانند الکل ۷۰ درصد و مواد شوینده بهداشتی استفاده شد.

ممیز درباره تعطیلی مدرسه‌ها برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان توضیح داد: بر اساس مصوبه‌های اخیر، هرگونه اطلاع‌رسانی در این زمینه به عهده دانشگاه علوم پزشکی است و تا این لحظه هنوز خبری درباره اینکه آیا مدارس در روزهای آینده نیز تعطیل خواهد بود یا نه، به آموزش و پرورش اصفهان اعلام نشده است.

وی درباره اینکه چرا شنبه شب خبر تعطیلی مدارس ابتدا تکذیب و سپس ساعت ۲۳ تایید و اعلام شد، توضیح داد: تا حدود ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه، تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس به آموزش و پرورش استان اعلام نشد اما ساعت ۲۳ با توجه به تصمیم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، این خبر تایید و اعلام شد.

ممیز با اشاره به برخی مسائل پیش آمده در این زمینه، اضافه کرد: مدیران آموزش و پرورش تا ساعت‌های اولیه بامداد امروز در حال اطلاع‌رسانی به بخش‌های مختلف از جمله سرویس مدارس درباره تعطیلی مدارس بودند زیرا امکان داشت برخی سرویس‌ها به‌دلیل بی‌اطلاعی، دانش‌آموزان را به مدرسه ببرند و آنها آنجا دچار مشکل شوند.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان از مسوولان استان خواست تا حد امکان تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به ساعت‌های پایانی شب موکول نشود تا بتوان اطلاع‌رسانی به موقع درباره آن به خانواده‌ها، متولیان مدرسه‌ها و رانندگان سرویس مدارس کرد.

مدرسه‌های ۶ ناحیه کلانشهر اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل امروز یکشنبه چهارم اسفند به‌منظور ایمن سازی، ضدعفونی کردن و گندزدایی با هدف حفظ سلامتی دانش‌آموزان تعطیل شد.

 اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد که تعطیلی مدارس با مصوبه ستاد ویژه استان با مسوولیت استاندار و دستگاه‌های مربوطه مانند دانشگاه علوم پزشکی اعلام خواهد شد. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه اعلام کرد که دانشگاه‌های ۱۰ استان از جمله اصفهان تا پایان این هفته به منظور جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا تعطیل خواهد بود.

تاکنون ۲۸ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و پنج نفر بر اثر این بیماری فوت کردند.

شیوع ویروس کرونا در استان‌های قم، مرکزی، گیلان و تهران منجر به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در این استان‌ها و برخی استان‌های همجوار از جمله اصفهان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =