لزوم آمادگی مردم و مسوولان ایلام برای مقابله با سیلاب

ایلام - ایرنا - رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: بارش شدید باران از اواخر وقت فردا در این استان شروع می شود و به علت شدت بارش ها احتمال وقوع سیلاب های موقت وجود دارد بنابراین لازم است مردم و مسولان آمادگی لازم را داشته باشند.

مجتبی میهن پرست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مخاطرات این سامانه قوی کل استان را در بر می گیرد و تا اوسط روز چهارشنبه این بارش ها در استان ادامه دارد.

وی افزود: فعالیت های این سامانه بارشی کل استان را در بر می گیرد هرچند قدرت ریزشی آن در نواحی شرقی بیشتر از دیگر مناطق استان خواهد بود.

میهن پرست اضافه کرد: بر اساس بررسی نقشه های ماهواره ای میانگین دریافت نزولات جوی و بارش ها بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیمتر است.

وی گفت: از اواسط روز سه شنبه تا روز چهارشنبه وزش باد شدید در سطح منطقه پیش بینی می شود که احتمال بروز پدیده گرد و غبار دور از ذهن نیست.

میهن‌پرست از مسوولان ستاد بحران، شهرداری‌ها، دستگاه‌های امدادی، مراکز درمانی، کشاورزان و همه مردم خواست نسبت به این سامانه بارشی قوی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

وی همچنین به رانندگان توصیه کرد: از سفرهای غیرضروری در صورت امکان اجتناب ورزند و عشایر و دامداران از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و خشکه‌رودها یا ارتفاعات پرهیز کنند.

بیشترین بارش‌ها از ابتدای سال جاری زراعی تاکنون با ۳۹۰ میلیمتر مربوط شهرستان آبدانان، کمترین دریافت‌ها متعلق به دهلران با ۲۰۲ میلیمتر و سهم شهرستان ایلام از بارش‌های جوی هم ۳۷۹ میلیمتر بوده است.

استان ایلام سال گذشته رتبه دوم دریافت نزولات جوی بعد از استان لرستان را داشت اما امسال بارش‌ها افت چشمگیری یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha