مقام دومای روسیه: بعید نیست کرونا سلاح بیولوژیک باشد

مسکو - ایرنا - معاون اول رئیس کمیته دومای کشوری در امور بین‌الملل روسیه به صورت غیرمستقیم نقش داشتن آمریکا در بروز کرونا را رد نکرد و گفت: بعید نیست این ویروس یک سلاح بیولوژیک باشد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، دمیتری نویکوف متذکر شد که ایالات متحده را نباید کشوری دانست که از ساخت سلاح بیولوژیکی عقب مانده است.

وی در ادامه گفت:«آنچه به گزینه دست داشتن آمریکا در آنچه در چین در حال وقوع است مربوط می‌شود، این واقعیت است که مدتهاست در یکسری از کشورها تلاش برای ساخت سلاح‌های بیولوژیک ادامه دارد و این معضل دیگر یک موضوع محرمانه نیست.

به اعتقاد وی، آمریکا نیز در این زمینه فعالیت می‌کند ضمن اینکه طرف های زیادی در آن ذینفع هستند که این ویروس‌ها آزمایش شوند و ببینند نتیجه چه خواهد شد».

وزارت خارجه آمریکا نیز به تازگی روسیه را متهم کرده که در تلاش برای ایجاد کارزاری بزرگ در شبکه‌های اجتماعی با ‌هدف شکل دهی افکار عمومی در این راستا بوده که آمریکا مسئول شیوع نوع جدید کروناویروس در جهان است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، ایران، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =