کلاس‌های درس دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان تعطیل شد

سمنان- ایرنا- با توجه به اهمیت پیشگیری و حفظ سلامت اساتید ، کارکنان و دانشجویان در راستای سیاست‌های مقابله با بیماری کرونا، کلیه کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان تعطیل شد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان روز یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: تمام کلاس های هفته جاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان لغو شده و از دانشجویان تقاضا می‌شود از مسافرت و یا ترددهای غیر ضروری در مجامع عمومی پرهیز کنند.

این اطلاعیه تاکید کرده است ادامه فعالیت آموزشی و یا ادامه تعطیلی منوط به بررسی شرایط و تابع تصمیم‌های مراجع ذیصلاح خواهد بود که در اطلاعیه های بعدی به آگاهی خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: چند مورد مشکوک به کرونا ویروس در استان وجود دارد که آمار قطعی آن بعد از تایید آزمایش به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

نوید دانایی شامگاه شنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی بدون اشاره به تعداد افراد مشکوک مبتلا به این بیماری، اظهار داشت: موارد محدودی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در استان سمنان وجود دارد و اقدامات لازم برای بررسی دقیق به آزمایشگاه‌های ویژه ارسال شده است.

وی ادامه داد: تاکنون آزمایش هیچ یک از افراد مشکوک به کرونا در سمنان مثبت نبوده است و نتایج موارد مشکوک فعلی نیز به محض مشخص شدن به اطلاع عموم می‌رسد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط